Pełnia Księżyca - listopad 2021. Kiedy można obserwować Bobrzy Księżyc? Co może przynieść nadchodząca pełnia?

Pełnia Księżyca to okres, który bardzo często oddziałuje na nasze zachowanie. Mówi się, m.in. że podczas pełni możemy silniej przeżywać niektóre historie, być bardziej nerwowymi, wykazywać się większym apetytem lub mieć nawet trudności z porządnym snem. Przed nami listopadowa pełnia Księżyca, zwana także Bobrzą Pełnią Księżyca. Na co się przygotować?

Fazy księżyca to zjawisko, które obserwuje wiele osób. Niektórzy odprawiają podczas ich trwania także pewne rytuały. W listopadzie czeka nasz Pełnia Bobrzego Księżyca. Co to dokładnie oznacza i jakich sytuacji możemy się spodziewać?

Więcej astrologicznych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pełnia Bobrzego Księżyca - kiedy wypada?

Kiedy zaczyna się pełnia Księżyca w listopadzie? Wypada ona 19 listopada 2021 r. Do zjawiska dojdzie już o godzinie 9.59. To jednak nie wszystko. Tego samego dnia wystąpi również częściowe zaćmienie księżyca, które będzie najdłuższe od ponad 500 lat. Będzie trwało aż 3 godziny 28 minut i 23 sekundy.

Zobacz wideo Kalendarium astronomiczne na 2021 rok. Jakie zjawiska będziemy obserwować?

Pełnia potrwa do niedzieli, 21 listopada. Po tym dniu księżyca zacznie ubywać. 

Pełnia Bobrzego Księżyca - skąd wywodzi się nazwa?

Wszystkie pełnie Księżyca mają swoje charakterystyczne nazwy. National Geographic podaje, że pochodzenie listopadowego określenia pełni nie jest do końca jednoznaczne:

Niektórzy mówią, że pochodzi od Indian zastawiających w tym miesiącu pułapki na bobry, a inni twierdzą, że nazwa pochodzi od zwiększonej aktywności bobrów budujących zimowe zapory.

Jakie są jeszcze inne określenia na nadchodzącą pełnię?

  • Mroźny Księżyc,
  • Ciemny Księżyc,
  • Szronowy Księżyc.

Listopadowa pełnia Księżyca. Na co trzeba się przygotować?

Pełnia Księżyca to czas, który może objawiać się w różny sposób. Niektórzy będą odczuwać bezsenność, dopadnie ich brak możliwości zrelaksowania się, nawet mimo silnego zmęczenia. Meteopaci odczują większe problemy z bólem głowy, mogą się pojawić problemy gastryczne, a także silne rozemocjonowanie.

Miłośnicy pełni Księżyca, którzy wierzą w magiczne właściwości satelity, wiedzą, że to najlepszy czas, by przygotowywać wodę księżycowe lub naładować kamienie. 

Na kogo najsilniej będzie oddziaływać listopadowa pełnia Bobrzego Księżyca?

W mediach społecznościowych można znaleźć wiele informacji na temat nadchodzącej pełni. Osoby, które pasjonują się astrologią, dzielą się wiedzą m.in. na Tiktoku. Amy DeMure zdradza, na kogo może najbardziej oddziaływać nadchodząca pełnia Księżyca. Zjawisko ma największy wpływ na osoby urodzone pod znakiem:

  • Byka,
  • Strzelca,
  • Skorpiona,
  • Lwa.