Oscary 2021. Kategoria najlepszy film - "Mank" - jakie ma szanse na wygraną?

Przed nami Oscary 2021. Prezentujemy wam garść informacji o nominowanej w kategorii najlepszy film roku produkcji "Mank". O czym jest, jakie ma szanse i kiedy będzie jego polska premiera?

"Mank" jest jednym z ośmiu filmów nominowanych do kategorii najlepszego filmu roku na Oscarach 2021. Przedstawiamy wam krótkie informacje o jego fabule oraz szacujemy, jakie ma szanse na wygraną.

Zobacz wideo Największymi wygranymi Oscarów w 2021 zostaną Netflix i Amazon?

Oscary 2021. Mank - o czym jest film?

Film David Finchera (reżyser m.in. "The Social Network" czy "House of Cards") zdominował tegoroczne rozdanie Oscarów - zdobył nominację aż w dziesięciu kategoriach! Film w czarno-białej stylistyce obsadzony jest w Hollywood ery lat 30-tych. W roli głównej występuje Gary Oldman, który jako krytyk i alkoholik Herman Mankiewicz stara się w jak ekspresowym tempie skończyć "Obywatela Kane’a" dla Orsona Wellesa. Na ekranie zobaczymy także Amanda Seyfried oraz Lily Collins. 

Obraz wyróżnia się stylistką - z jednej strony oprawa wizualna nawiązuję do lat 30. XX wieku, a z drugiej zostało zastosowane wiele nowoczesnych metod, których nie powstydziłyby się największe filmowe produkcje. Połączenie tych dwóch światów dostrzegają krytycy filmowi, którzy zazwyczaj są uwiedzeni przez sposób w jaki został zrealizowany "Mank"

Oscary 2021. Mank - szanse na zdobycie Oscara

Według bookmacherów film ma umiarkowane szanse na zdobycie nagrody w najważniejszej kategorii. Nawet gdyby tak się nie stało, to i tak może liczyć na pozostałe dziewięć nominacji - najlepszy aktor pierwszoplanowy, aktorka drugoplanowa, reżyser, charakteryzacja i fryzury, muzyka oryginalna, scenografia, kostiumy, zdjęcia, dźwięk. 

Oscary 2021. Obiecująca. Młoda. Kobieta - polska premiera, gdzie obejrzeć?

Film jest ogólnodostępny na platformie Netfliksa