Amanda Sayfried

Amanda Sayfried

Amanda Seyfried to amerykańska aktorka filmowa. Jako dziecko pracowała w charakterze modelki dziecięcej. W Polsce stała się rozpoznawalna dzięki roli w filmie "Wredne dziewczyny", w którym partnerowała Lindasy Lohan oraz Rachel McAdams.

Imię i nazwisko: Amanda Michelle Syfried Data urodzenia: 3 grudnia 1985r.
Miejsce urodzenia: Allentown, USA
Zawód: aktorka, modelka
Instagram: @mingey
Facebook: facebook.com/Amanda-Seyfried-466963260014327/

Amanda Seyfried - początki kariery

Amanda Seyfried przyszła na świat w 1985 roku w Allentown w Stanach Zjednoczonych. Jako dziecko zajmowała się dziecięcym modelingiem. Prezentowała ubrania z kolekcji dziecięcych i młodzieżowych aż do siedemnastego roku życia.
Amanda Seyfried brała lekcje śpiewu. Chciała zostać piosenkarką, ale w 2000 roku poszła na casting do serialu i zmieniło to jej plany na życie. Dostała angaż do roli Lucy Montgomery, bohaterki serialu "As the World Turns". W międzyczasie zaczęła również grać w "All My Children".
W 2003 roku Amanda Seyfried poszła na casting do filmu "Wrednie dziewczyny". Miała nadzieję na otrzymanie głównej roli, ale ostatecznie zaangażowano do niej Lindasy Lohan, a Amanda otrzymała rolę Karen Smith. Film "Wredne dziewczyny" okazał się być hitem kasowym, a cała obsada zdobyła nagrodę MTV Movie Awards w kategorii "Najlepsza obsada".

Amanda Seyfried - rozwój kariery

Tuż po sukcesie "Wrednych dziewczyn" Seyfried dołączyła do obsady serialu "Weronika Mars". Zagrała w nim przyjaciółkę głównej bohaterki i początkowo miała pojawić się jedynie w paru retrospekcjach. Tak dobrze wcieliła się w swoją postać, że producenci wprowadzili graną przez nią bohaterkę do całego sezonu.
Seyfried w 2005 roku zagrała w dwóch kolejnych filmach: "Broń dla każdego" oraz "Dziewięć kobiet". Kolejny rok przyniósł trzy kolejne role: Chrissy w "Gypsies, Tramps & Thieves" , Julie w filmie "Alpha Dog" oraz rolę Sarah w serialu "Trzy na jednego".
W 2008 roku Amanda Seyfried wcieliła się w postać Sophie w "Mamma mia!". Kolejnym ważnym tytułem na jej ścieżce kariery była rola w filmie "Wciąż ją kocham" oraz w "Les Miserables - Nędznicy". Za ten ostatni film i rolę Cosette Amanda zebrała pełne entuzjazmu opinie krytyków oraz zdobyła nagrodę Satelitów.

Zobacz takzę:

Lindsay Lohan - Amanda Bynes - Rachel McAdams

amanda seyfried

Więcej o:

amanda seyfried

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.