Meghan i Harry zostali pozbawieni wielu przywilejów. Królowa zdecydowała. Jedna rzecz najbardziej zaboli księcia

Meghan Markle i książę Harry oficjalnie wydaleni z rodziny królewskiej. Pozbawiono ich honorowych tytułów i przywilejów - ogłosił dziś Pałac Bakingham.

Pałac Buckingham pozbawił Meghan i Harry'ego przywilejów, na które mogą liczyć członkowie rodziny królewskiej. Chwilę później Meghan Markle i książę Harry wydali oświadczenie, w którym poinformowali królową Elżbietę II, że nie wrócą do rodziny królewskiej. Ta wiadomość miała zasmucić władczynię Wielkiej Brytanii.

Ostateczny megxit Meghan i Harry'ego

Ogłoszenie Pałacu Buckingham nastąpiło rok po tym, jak Meghan i Harry zrezygnowali ze swoich ról "starszych członków rodziny królewskiej". Nastąpiło to po rozmowach z księciem Harrym.

Książę Harry i księżna MeghanPałac Buckingham: Meghan i Harry nie wrócą do królewskich obowiązków

Co dokładnie stracili książę i księżna Sussexu?

Przywileje, które z dniem dzisiejszym zostały odebrane Meghan i Harry'emu to:

  • wszystkie honorowe nominacje wojskowe nadane księciowi Sussexu. Harry służył w armii dziesięć lat, zdobywając stopień kapitana. Natomiast w 2018 roku otrzymał awanse jako:

- dowódca porucznika w Królewskiej Marynarce Wojennej,

- major Armii Brytyjskiej,

- dowódca eskadry w Królewskich Siłach Powietrznych,

  • królewskie patronaty, które obejmowali zarówno Meghan, jak i Harry, m.in.patronaty nad Teatrem Narodowym w Londynie oraz organizacjami dobroczynnymi.

Meghan Markle i książę HarryMaghan Markle jest w drugiej ciąży! "Archie będzie starszym bratem"

Można się domyślać, że decyzja o odebraniu Harry'emu nominacji wojskowych jest dla niego najbardziej bolesna. Był z nich bowiem bardzo dumny. Natomiast Meghan i Harry zachowają tytuły księżnej i księcia Sussex, ponieważ zostały one nadane przez królową w prezencie ślubnym (2018). Książę Harry jest także założycielem fundacji Invictus Games, która pomaga rannym żołnierzom i ich rodzinom. Nadal będzie jej patronował.

Chociaż wszyscy są zasmuceni ich decyzją, książę i księżna pozostają ukochanymi członkami rodziny

- czytamy w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Obecnie Meghan i Harry oczekują narodzin drugiego dziecka, które przyjdzie na świat w USA. Są niezależni finansowo od królowej. W Stanach podpisali umowy na wiele milionów dolarów, w tym lukratywny kontrakt z Netfliksem, dla którego mają zająć się produkcją filmów.

Zobacz wideo Megxit
Więcej o: