"Ludzie i Bogowie" - kiedy premiera nowego serialu TVP? O czym jest? Kto jest w obsadzie?

"Ludzie i Bogowie" to nowy serial, który już niedługo zadebiutuje na antenie TVP. Produkcja zainspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, do jakich doszło w Warszawie w czasie II wojny światowej. Zobacz, kiedy będzie premiera serialu oraz o czym opowiada?

"Ludzie i Bogowie" to najnowsza produkcja historyczna Telewizji Polskiej, która ma przybliżyć widzom realia konspiracji w czasie niemieckiej okupacji. Kiedy będzie premiera nowego serialu TVP? Kto znalazł się w obsadzie?

"Ludzie i Bogowie" - obsada nowego serialu TVP - Kiedy premiera?

Telewizja Polska nie przekazał jeszcze dokładnej daty premiery swojego nowego serialu. Z informacji udostępnionych publicznie wiemy jednak, że serial pojawi się w nowej, jesiennej ramówce TVP. Na ekrany naszych telewizorów zawita we wrześniu 2020 r.

Za reżyserię produkcji odpowiada Bodo Kox, znany z takich filmów jak "Człowiek z magicznym pudełkiem" i "Dziewczyna z szafy". W obsadzie nowego serialu znaleźli się: Jacek Knap, Dawid Dziarkowski, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Tomasz Schuchardt, Julian Świeżewski, Aleksandra Justa, Patryk Szwichtenberg, Katarzyna Dorosińska oraz Bartłomiej Kotschedoff.

"Ludzie i Bogowie" - o czym jest? [Fabuła, Zwiastun]

Fabuła serialu skupi się na wydarzeniach związanych z konspiracyjnym oddziałem "Pazur". Pierwowzorem grupy był oddział "Wapiennik", który w czasie II wojny światowej zajmował się likwidacją osób skazanych przez podziemne sądy.

Głównymi bohaterami produkcji będą dwaj przyjaciele - Leszek Zaręba, dowódca "Pazura", oraz Tadeusz Korzeniewski. Pierwszy z nich jest sumienny i opanowany, przeprowadza każdą akcję z dokładnością i precyzją. W drugim doświadczenia wojenne wzbudziły ogromne pragnienie odwetu na Niemcach. Coraz częściej usprawiedliwia swoje brutalne działania służbie wyższym celom.

Zobacz wideo "Tarapaty 2" - byliśmy za kulisami filmu