"Milionerzy" - Mandżur to nie: - odpowiedź na pytanie

W ostatnim odcinku "Milionerów" pojawiło się pytanie dotyczące znaczenia terminu "mandżur'. Jak z odpowiedzią poradził sobie uczestnik programu TVN?

W 287. odcinku "Milionerów" uczestnik programu musiał zmierzyć się z pytaniem dotyczącym znaczenia słowa "mandżur". Za poprawną odpowiedź mężczyzna mógł zgarnąć aż 75 tysięcy złotych. Jak poradził sobie z pytaniem? Czy zdobył 75 tysięcy i otworzył sobie drogę do najwyższej wygranej w programie?

Mandżur to nie:

A - mieszkaniec Mandżurii

B - potrzebne rzeczy w mamrze

C - dobytek w grypserze

D - chudoba po chińsku

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie. Mandżur to nie:

Pan Łukasz od razu stwierdził, że mieszkaniec Mandżurii to prawdopodobnie Mandżur. Uczestnik stwierdził również, że w przestępczej mowie mówi się, że osoba wychodząca z więzienia pakuje swój mandżur.

Wątpliwość uczestnika wzbudzał wariant D - chudoba po chińsku. Według niego, nie pasował do pozostałych odpowiedzi. Ostatecznie, mężczyzna zdecydował się zaryzykować i postawić na odpowiedź D.

Tym razem się udało. Podjęcie ryzyka opłaciło się Panu Łukaszowi. Poprawna odpowiedź to D - chudoba po chińsku. Mandżur to zarówno mieszkaniec Mandżurii, jaki i rzeczy osobiste w więziennej gwarze. Z kolei mamra to również potoczne określenie więzienia przez przestępców.

Zobacz wideo Jak bliscy Kacpra i Piotra zareagowali na ich coming out? [Koło Plotka Extra]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.