"Dzień Dobry TVN" traci widzów i ratuje się Chajzerem. Gorzej wybrać nie mogli? Tak myśleliśmy, ale to przemyślana strategia

To już oficjalne. Magda Mołek i Marcin Meller zostaną zastąpieni w "Dzień Dobry TVN" przez Małgorzatę Ohme i Filipa Chajzera. Odwaga czy desperacja? Próbując ratować spadającą oglądalność, postawiono na dziennikarza, który w Polakach budzi skrajne emocje. O jakiego widza chce walczyć TVN?

Ostatnie statystki oglądalności programów śniadaniowych nie są korzystne dla TVN-u. Po wielu latach dominacji w październiku ubiegłego roku "Dzień Dobry TVN" ustąpiło miejsca na podium konkurencyjnemu "Pytaniu na śniadanie". Na początku władze stacji mogły jeszcze zwalić to na poczet paru niefortunnych wpadek, ale minęło kilka miesięcy, a na odzyskanie pozycji lidera się nie zapowiada. Wirtualne Media donoszą, że po pierwszym półroczu 2019 roku średnia oglądalność "Pytania na śniadanie" wyniosła 509 tys. osób, czyli 53 tys. więcej widzów niż rok wcześniej. Z kolei "Dzień Dobry TVN" śledziło 501 tys., co daje spadek o 29 tys. Niby niewiele, ale liczy się tendencja, a ta utrzymuje się już prawie rok. Nic dziwnego, że władze TVN-u zdecydowały się podjąć radykalne kroki. 

Pierwsza i zapewne nieostatnia zmiana dotknęła grono prowadzących. Po 15 latach pracę w porannym programie TVN-u zakończyła Magda Mołek, choć sama pisze raczej o "zrobieniu sobie przerwy". Długiej? Tego nie precyzuje. Ze stacją się nie żegna, choć jej instagramowy post trochę tak brzmi:

Dziękuję za te wszystkie lata wspólnego porannego wstawania, za sympatię, za dobre słowo, za wsparcie w trudnych momentach, za życzenia w tych najszczęśliwszych - to wszystko jest jak plecak pełen dobra.

Razem z Mołek z "DD TVN" odchodzi jej "zawodowy partner" ze śniadaniówki, Marcin Meller. Z programem żegna się drugi raz, ale żartuje, że "do trzech razy sztuka". Według zakulisowych plotek obydwoje podjęli decyzję w porozumieniu ze stacją i w przypadku Magdy chodziło o "względy prywatne". Jednak rozmowy musiały toczyć się od dawna, bo informacja o tym, kto zastąpi duet Mołek-Meller, została ogłoszona błyskawicznie, a przecież takich decyzji nie podejmuje się w dwa dni. 

Anna Kalczyńska, Filip ChajzerAnna Kalczyńska, Filip Chajzer TOMASZ URBANEK / EAST NEWS

Teraz Chajzer

Małgorzata Ohme i Filip Chajzer - to ich zobaczymy w roli prowadzących "Dzień Dobry TVN". Duet jest znajomy dla tych, którzy oglądali wieczorne pasmo TVN Siedem "Big Brother Nocą", i to ci widzowie mogą być najbardziej zaskoczeni. Od początku między spokojną panią psycholog a wiecznym żartownisiem brakowało chemii. Różne temperamenty, różne poczucia humoru - coś tu nie grało. I to do tego stopnia, że stacja rozdzieliła tę dwójkę, ale - jak się okazuje - nie na długo. Skąd ta zmiana decyzji? 

"DD TVN" z którym widzowie spędzają poranki już od niemal 15 lat, zapowiada zmiany! - czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym TVN-u.W nowym sezonie do zgranej ekipy dołączą Małgorzata Ohme i Filip Chajzer. Obydwoje z solidnym doświadczeniem telewizyjnym, dziennikarskim i znajomością programu – Małgorzata jako psycholog wielokrotnie występowała na kanapach w charakterze ekspertki, Filip jest reporterem znanym ze swojego poczucia humoru i pomysłowości.

Chajzer "znany jest z poczucia humoru i pomysłowości". Tak, to cały Filip! Smuci mnie i zaskakuje jednocześnie, że stacja aspirująca do tytułu najbardziej otwartej i postępowej w Polsce od lat promuje osobę słynącą z homofobicznych wypowiedzi, afery z molestowaniem w "Ameryka Express" czy agresywnych, personalnych ataków na dziennikarki, które miały czelność skrytykować jego działalność publiczną. Ale żadna z tych rzeczy ani też fakt, że sprawa molestowania Peruwianek trafiła do prokuratury, nie zablokowały jego angażu w "DD TVN".

ZOBACZ TEŻ: Szczucie i publiczny lincz - tak Filip Chajzer odpowiada na krytykę. Sama tego doświadczyłam

Pogoń za masowym odbiorcą 

Umówmy się jednak - TVN nie jest głupi i nawet jeśli podejmuje kontrowersyjną decyzję, to na pewno przemyślał ją dziesięć razy. 

Przecież to doskonały ruch, jeśli chce się zgarnąć bardziej masowego widza, dla którego Mołek albo Meller byli zbyt „salonowi” - mówi mi Karolina Korwin-Piotrowska. - To jest walka o oglądalność i pieniądze. To program poranny, gdzie między gotowaniem, fitnessem i pogodą są trzy minuty na rozmowę. Masowy odbiorca, statystyczny Polak, Filipa uwielbia bezkrytycznie. I na pewno gdzieś ma jakiekolwiek zarzuty o cokolwiek pod jego adresem.

Te zarzuty ma gdzieś, szczególnie jeśli znajduje się w gronie 850 tys. facebookowych obserwatorów Filipa. To tam Chajzer pozuje na wrażliwego filantropa i dzięki licznym inicjatywom społecznym zyskuje kolejnych fanów, którzy ślepo w niego wierzą i zawsze bronią. Molestowanie? To przecież była zabawa. Zapomnijmy i bawmy się dobrze. Z "Dzień Dobry TVN" oczywiście. 

ZOBACZ TAKŻE: Filip Chajzer linczuje kolejną dziennikarkę. I namawia do tego swoich fanów. To obrzydliwe przekroczenie granic

Wiktoria Jakubowska

Więcej o:
Komentarze (137)
"Dzień Dobry TVN" traci widzów i ratuje się Chajzerem. Gorzej wybrać nie mogli? Tak myśleliśmy, ale to zaplanowana strategia. Koniec z "salonem"
Zaloguj się
 • Gość: anka

  Oceniono 63 razy 51

  no dla mnie Chajzer jest ciężkostrawny. Mołek i Marcin byli ok tacy wyważeni, fajnie prowadzili rozmowy z gosćmi nie narzucali swojego zdania nie przerywali jak np Pani Rusin ma w zwyczaju, dlatego ich szkoda. A gorsze ze dali takiego pajaca na ich miejsce

 • Gość: Ijn

  Oceniono 52 razy 46

  Dopiero teraz im spadnie oglądalność.

 • Gość: Teresa

  Oceniono 44 razy 40

  Strzał w kolano, samobój,wmawianie nam że lubimy Chajzera to nadużycie,jego się nie trawi i nie ogląda a tym samym traci TVN i tyle w temacie

 • valla

  Oceniono 35 razy 33

  Totalny pajac wypromowany przez tatusia. Na szczęście są inne kanały

 • Gość: ja-n

  Oceniono 33 razy 31

  Szkoda, że akurat ta para odeszła. Rusin już nie trawię, faktycznie wolę Pytanie na śniadanie jak już mam wybrać jakąś śniadaniówkę. TVN promuje swoich celebrytów, którzy żyją we własnym stolycowym świecie i myślą, że całą Polskę interesuje, że np. Wożniak-Starak lubi jeździć konno albo że Przetakiewicz ma złoty stół. Ohme i Chajzera nawet nie będę próbowała oglądać. Już dość, ble...

 • Gość: Lutzki

  Oceniono 32 razy 24

  Widząc tego kolesia w akcji, człowiek zaczyna łaskawym okiem patrzeć na Rachonia...

 • sloncenadnami

  Oceniono 33 razy 23

  więcej ciekawych tematów jest w PnŚ - i piszę to, jako osoba, która oprócz PnŚ nie ogląda żadnego innego programu w reżimowej tv. niestety - w ddtvn wieje nudą, jakieś cykle o zwierzątkach w lesie, gdzie można zasnąć, robienie fajerwerków z każdego lajfa - mnie to drażni...no i wplątywanie nieustannie polityki przez panią Rusin...

 • Gość: Olka

  Oceniono 22 razy 22

  Rusin najlepiej z Chajzerem. Nikt nie otworzy tvn.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX