Chajzer i Karolak mogą mieć kłopoty. Prokuratura bada sprawę molestowania w "Ameryka Express"

Filip Chajzer i Tomasz Karolak mogą mieć powody do obaw. Prokuratura zbada sprawę rzekomego molestowania kobiet przez gwiazdorów podczas nagrywania jednego z odcinków "Ameryka Express".

O sprawie zrobiło się głośno po jednym z odcinków "Ameryka Express". Uczestnicy mieli za zadanie pocałować przechodniów przeciwnej płci. Największa fala krytyki spadła wtedy na Filipa Chajzera. Dziennikarz całował kobiety bez ich pozwolenia, a jedną z nich złapał za pierś. Podobnego zachowania dopuścił się też Tomasz Karolak. Sprawą zainteresowały się polskie feministki i złożyły zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jak dowiedział się "Fakt", prokuratura zaczęła właśnie badać sprawę.

Fundacja Feminoteka oraz Fundacja przeciwko Kulturze Gwałtu im. Margarete Hodgkinson złożyły w marcu pozew do prokuratury. Na Facebooku opublikowały wówczas też oświadczenie, w którym skrytykowały obojętmność Chajzera i Karolaka

Ponieważ, mimo oburzonych głosów na ich zachowanie, które ukazały się w mediach, żaden z mężczyzn nie udzielił wyjaśnień ani nie przeprosił, nie zareagował również na stawiane zarzuty w sposób odpowiedzialny i nie lekceważący zdarzenia, zdecydowaliśmy się na zawiadomienie prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Po tym jak do KRRiT wpłynęły skargi, TVN usunął wspominany odcinek z sieci oraz przeprosił za "niestosowną konkurencję". Kiedy wydawało się, że sprawa przycichła, "Fakt" dowiedział się, że prokuratura podjęła czynności sprawdzające.

Przesłuchano już w charakterze świadka przedstawiciela Fundacji, który złożył zawiadomienie. Uzyskano nagranie odcinka, na którym miało dojść do zachowań będących przedmiotem zawiadomienia. Prokurator wystąpił do stacji telewizyjnej o przesłanie dodatkowego materiału. Po uzyskaniu i analizie dodatkowego nagrania, prokurator podejmie decyzję co do dalszego toku postępowania. – powiedział tabloidowi Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

Jak myślicie Chajzer i Karolak poniosą konsekwencje?

AD

Więcej o:
Komentarze (88)
Chajzer i Karolak mogą mieć kłopoty. Prokuratura bada sprawę molestowania w "Ameryka Express"
Zaloguj się
 • Gość: Baranek

  Oceniono 44 razy 32

  tego nie oglądałem, ale oglądałem pierwszy "Azja Express". Słabo mi się robiło jak wszyscy tam ciągle obściskiwali tych Azjatów jakby to były maskotki. Polacy, ogarnijcie się! Jak wam brakuje miłości to potulcie się na mszach świętych.

 • pferben

  Oceniono 33 razy 25

  Wyższe białe sfery dały sobie prawo do korzystania z kobiet prymitywnej, wg nich, cywilizacji. Obrzydliwe. Myślę, że chamstwa nie da się wyleczyć, a dobrych manier nauczyć. Jeżeli ktoś ma od pokoleń wpojone pewne wzorce zachowań, to tak mu już zostanie.

 • ps11111ps

  Oceniono 37 razy 23

  Czy zatem ktos zTVN zostanie skazany za podżeganie do przestępstwa???

 • krysiek7

  Oceniono 18 razy 16

  A przez chwilę myślałam, że Karolak molestował Chajzera. Cóż za rozczarowanie...

 • happycustomer3

  Oceniono 15 razy 11

  A to się nie działo w Ameryce? Nie tam należałoby złożyć zawiadomienie?

 • valla

  Oceniono 19 razy 9

  super. wreszcie ten pajac chajzer zniknie z wizji. zalosny laluś wypchany przez tatusia.

  a Karolak do radia - niech już nie straszy swoim wygladem

 • Gość: kNur.sky.tv

  Oceniono 15 razy 9

  nowy serial "Kariera 2 kartofli na polu buraków";

 • Gość: gość

  Oceniono 14 razy 8

  Jak to mówią, i inteligencja i charakter wypisane są na mordzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX