Sykut jako dziecko miała krótkie włosy "na kujonkę", a Chodakowska długie do pasa. Takie fryzury gwiazdy nosiły w dzieciństwie

Polskie gwiazdy uwielbiają publikować swoje zdjęcia z dzieciństwa. Robią to najczęściej z okazji Dnia Dziecka, za co zawsze zbierają setki komplementów. Wiele z nich trudno rozpoznać, bo zmieniły się diametralnie. Znaczenie odgrywa często fryzura. Zobaczcie, jakie włosy w przeszłości miały Paulina Sykut-Jeżyna, Ewa Chodakowska, Agnieszka Kaczorowska oraz Doda.

Na ściankach, w telewizji czy na Instagramie celebryci starają się prezentować jak najlepiej. Latami pracują nad wizerunkiem, z którym nie boją się eksperymentować. Gwiazdy często przechodzą metamorfozy pod oczami specjalistów, najczęściej decydując się na zmiany na głowie. Jakiś czas temu pisaliśmy już, jak znane panie potrafią na jeden wieczór upiększyć fryzurę chociażby tzw. doczepami. Będąc dziećmi, wyglądały zupełnie inaczej niż teraz. Sami spójrzcie.

Paulina Sykut-Jeżyna to dziś główna twarz Polsatu. Pogodynka karierę w show-biznesie rozpoczęła prawie dwie dekady temu, na przełomie których często eksperymentowała z wizerunkiem. Kiedyś miała kruczo-czarne włosy, a dziś co jakiś czas rozjaśnia lśniący blond (nie jest to wskazane, częste farbowanie, prostowanie i nakładanie na włosy rożnych specyfików osłabia ich cebulki). W podstawówce jednak nie przypominała siebie - miała krótkie włosy jak u chłopca i sama śmiała się, że wyglądała jak typowa kujonka.

Stoi u mamy w pokoju w ramce... Kujonka z krótkimi włosami z siódmej klasy.

Paulina Sykut-JeżynaPaulina Sykut-Jeżyna screen Instagram @paulinasykutjezyna

W sieci można znaleźć także dziecięce zdjęcia Ewy Chodakowskiej. Trenerka wszystkich Polek zawsze wyróżniała się urodą, jednak najwięcej uwagi przykuwała jej fryzura. Włosy sięgały do pasa, jednak dzisiaj nie ma po nich śladu. W zeszłym roku gwiazda zdecydowała się na radykalną zmianę i skróciła je aż do ramion. Podcinanie jest zalecane przez specjalistów, ponieważ dzięki temu można pozbyć się zniszczonych końcówek, które rozdwajają się pod wpływem lakierowania czy wysokiej temperatury (zazwyczaj suszymy włosy ciepłym powietrzem, warto jednak pamiętać, by nastawiać chłodniejszy nawiew, lub nie używać suszarki w ogóle).

Ewa ChodakowskaEwa Chodakowska screen Instagram / @chodakowskaewa

Śliczną dziewczynką była również Agnieszka Kaczorowska. Tańcząca aktorka miała jasne i krótkie włosy. Grzywka dodawała jej uroku.

Wystroiła(m) się, bo poniedziałek... Jestem gotowa na siedzenie w domu. Mój tata też został w domu i zajrzał w stare albumy - pisała podczas wiosennego lockdownu pod zdjęciem, które wysłał jej tata.

Dzisiaj Agnieszka doskonale zdaje sobie sprawę, że jej lśniące i długie włosy bardzo narażone są na czynniki zewnętrzne. Jesienią i zimą warto zadbać o pielęgnację włosa w szczególny sposób. Julia Wieniawa korzysta na przykład z botoksu, którego zadaniem jest odbudowa włosa, jego regeneracja i poprawa kondycji.

Agnieszka KaczorowskaAgnieszka Kaczorowska screen Instagram / @agakaczor

Z zestawienia najciężej byłoby poznać Dodę, która śpiewać zaczęła w wieku kilku lat. Młodziutka i rudowłosa Dorotka Rabczewska miała grzywkę, do której jakiś czas temu postanowiła wrócić. By zadbać o kondycję włosów, zdecydowała się nawet nie traktować ich żadnymi specyfikami, nie przedłużać, ani nie farbować. Aktualnie po grzywce znów nie ma śladu, a gwiazda wróciła do jasnego blondu.

DodaDoda Instagram.com/dodaqueen

Każda zmiana na głowie wiąże się z dodatkowym obciążeniem włosów. Mycie, spłukiwanie, końcowa stylizacja mocno osłabia ich kondycję. Warto pamiętać, że pasty i lakiery doprowadzają do rozdwajania się końcówek, a ciepła woda przyspiesza wydzielanie sebum, które doprowadza do przetłuszczania się.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.