Papierowa wiklina krok po kroku

Papierowa wiklina to specjalny sposób na wyplatanie różnego rodzaju przedmiotów z cieniutkich rurek papieru. Można do tego użyć w zasadzie papieru każdego typu: od zwykłego gazetowego, przez biały aż po szary.

Jak wykonać papierową wiklinę?

Papierowa wiklina dla początkujących może być niemałym wyzwaniem. Dlatego też warto poświęcić na przygotowanie trochę czasu, który potem zaowocuje wspaniałymi wyrobami.

Przygotowany papier należy pociąć w dość cienkie paski (2 kartki gazetowe, czyli 4 strony należy pociąć na 8 równych pasków wzdłuż dłuższego boku), a następnie zwijać w cienkie rurki. Aby było to możliwe, trzeba wykorzystać dodatkowo patyczki do szaszłyków, które pomogą nawijać papier i w ten sposób otrzymać bardzo cienkie rureczki – wykonuje się to pod lekkim skosem, dzięki czemu papier będzie się lepiej trzymał i nie odwinie się. Rurka nie powinna się rozwijać, a jeśli tak się dzieje, to trzeba wykonać ten krok od początku – nie potrzeba tutaj ani kropli kleju. Na klej przyjdzie czas dopiero przy końcu zwijania paska w rurkę. Następny krok to połączenie tych rureczek ze sobą w dowolny wzór.

Papierową wiklinę można malować za pomocą sprayu, farby akrylowej, farbek do jajek lub innych sprawdzonych przez siebie barwników.

Kolorowe gazetki reklamowe zmienione na papierową wiklinę lub paski papieru zwinięte w kółeczka tworzą urokliwe choinki. Trochę farby i takiej samej ozdoby nie znajdziecie w żadnym domuKolorowe gazetki reklamowe zmienione na papierową wiklinę lub paski papieru zwinięte w kółeczka tworzą urokliwe choinki. Trochę farby i takiej samej ozdoby nie znajdziecie w żadnym domu AGNIESZKA SADOWSKA

Zalety papierowej wikliny

Stosując papierową wiklinę można wspierać środowisko, ponieważ wykorzystuje się na drodze recyklingu to, co i tak zostałoby wyrzucone. Po drugie, wcale nie trzeba wysokich nakładów finansowych, bo papier drogi nie jest. Poza tym nie trzeba do tego dokupować żadnych dodatkowych akcesoriów. Wszystko, co niezbędne znajduje się w domu: mocna deska jako podkładka, klej, stare gazety. Dzięki niej można stworzyć przeróżne kompozycje, które okażą się użyteczne w domu: koszyk na kosmetyki, abażur do lampy czy też ozdobną doniczkę. Papierowa wiklina to również świetny sposób na spędzanie wolnego czasu z dziećmi.

Papierowa wiklina to doskonały sposób na to, aby spędzić wolny czas i zaopatrzyć się w przydatne akcesoria do przechowywania różnych przedmiotów.