Sposoby na pakowanie prezentów

Pakowanie prezentów to nie lada sztuka. Warto ją posiąść, bo przecież w życiu nie raz i nie dwa zdarzy się taka sytuacja, że trzeba będzie ładnie opakować podarunek. Niestety, worek prezentowy nie zawsze się sprawdza.

Pakowanie prezentów krok po kroku

Pakowanie prezentów powinno odbywać się na dużej powierzchni: na stole czy podłodze. Ważne, aby nie było na niej żadnych zanieczyszczeń, np. włosów, ponieważ przyczepią się one do papieru albo celofanu.

Papier rozkłada się na całej powierzchni i stawia na nim pudełko czy też inny przedmiot do opakowania. Papier należy zagiąć aż do wysokości wierzchu pudełka, aby zobaczyć, jaka długość będzie potrzebna. Resztę można obciąć, aby nie przeszkadzała. Warto też tak rozplanować pakowanie, aby nie zmarnować papieru. Jeśli odcina się go dużo, to możliwe, że wystarczy postawić przedmiot nie na środku, a bardziej z boku i wtedy nie odetnie się niepotrzebnie dużej części papieru.

Jedną część papieru należy nałożyć na wierzch pudełka i przykleić taśmą. To samo z drugą stroną (trzeba uważać, aby papier był jak najbardziej wyprostowany, nie zaginał się).

Boki trzeba zginać równo do dolnego brzegu pudełka i przykleić taśmą. Na tak powstałe „skrzydła” należy nałożyć boczne krawędzie papieru. Resztę papieru należy założyć i skleić taśmą. Tak przygotowany podarunek można dodatkowo ozdobić naklejaną, gotową kokardą albo obwiązać go długą taśmą zawiązaną na końcu.

To samo można wykonać nie tylko za pomocą papieru pakowego, ale i za pomocą papieru szarego czy też tekstury. W zależności od tego, jaki styl się preferuje.

Cukiernia Cukiernia "Słodkie podarunki" Grzegorz Bukała

Celofan zamiast papieru

Łatwiejszą opcją wydaje się wykorzystanie celofanu. Dzięki niemu można spakować nawet duże prezenty i nie martwić się, że wypadną z worka prezentowego nieprzystosowanego do dźwigania ciężarów. Aby to zrobić, wystarczy kupić dostatecznej wielkości arkusz celofanu oraz ładną kokardkę.

Prezent nie musi być zapakowany w żadne pudełko, bo istotą tego sposobu jest pokazanie, co znajduje się w środku. Wystarczy odpowiednio go ustawić (w zależności od tego, co to jest: słodycze można włożyć do kosza, talerze poukładać jedne na drugich, alkohol postawić na podstawce itd.). Stawiając przedmiot na środku, celofan podciąga się do góry, a na samej górze powstaje zbitka materiału. Należy ją mocno ścisnąć i związać kokardką. Kokardka to bardzo ważny element, podkreślający estetykę wykonania. 

Pakowanie prezentów może być ciekawe. Da się to robić na wiele sposobów i za każdym razem zachwycać wykonaniem.