Jak nabrać pewności siebie i cieszyć się powodzeniem u mężczyzn?

Jesteś nieśmiała i zastanawiasz się, jak wreszcie poznać fajnego chłopaka? Poznaj kilka sposobów na to, żeby się odważyć i znaleźć szczęście.

Faceci nie lubią szarych myszek. Jeżeli chowasz się po kątach i ani trochę nie wierzysz w siebie, wtedy możesz tylko pomarzyć o zainteresowaniu sobą atrakcyjnego faceta. Jeśli nie posiadasz wrodzonej pewności siebie, to na szczęście nic jeszcze straconego. Możesz ją ćwiczyć na różne sposoby i w ten sposób stawać się coraz odważniejsza. Dowiedz się zatem, w jaki sposób się za to zabrać.

Grunt to pewność siebie, która jest w Tobie

Uwierz w to, że wartość jest w Tobie. Nie musisz w żaden sposób na nią zasługiwać; wystarczy że ją odkryjesz. Zastanów się zatem, jakie są Twoje pozytywne cechy. Wypisz je wszystkie na kartce papieru i umieść w widocznym miejscu. Sięgaj do nich tak często, jak to tylko możliwe. Jeżeli masz kłopot ze znalezieniem pozytywnych cech, wtedy poproś o pomoc zaufaną osobę, na przykład przyjaciółkę. Na pewno widzi w Tobie coś dobrego, czego Ty sama nie dostrzegasz. Przy szukaniu pozytywnych cech pamiętaj o tym, że wcale nie musisz być w czymś najlepsza. Nie musisz być najpiękniejsza, najinteligentniejsza, najbardziej empatyczna, czy najsympatyczniejsza. Wystarczy, że jesteś piękna, inteligenta, empatyczna i sympatyczna. A przecież jesteś, prawda?

Pewność siebie synonimem wysokiego poczucia wartości

Jeżeli czujesz się bezwartościowa, wtedy zapewne ma to związek z negatywnymi doświadczeniami z przeszłości. Ktoś Cię kiedyś wyśmiał, poniżył, zawstydził w gronie koleżanek? Od tej pory masz kompleksy i boisz się, że ktoś znowu trafi w Twój czuły punkty? Pewność siebie z definicji wiąże się ze świadomością swoich dobrych stron, lecz także i wad. Dlatego czasem trzeba je po prostu zaakceptować i potraktować z humorem. Jeżeli ciągle kompleksy z przeszłości ciągną się za Tobą, warto również udać się do psychologa. Specjalista pomoże Ci lepiej przyjrzeć się ich źródłom i podpowie, jak zyskać pewność siebie.

Trenuj pewność siebie – ćwiczenia pomogą Ci ją nabrać

Istnieje wiele ćwiczeń polecanych każdej osobie, która zastanawia się nad tym, jak zdobyć pewność siebie. Pomyśl nad tym, czego się boisz i próbuj pokonywać strach metodą małych kroków. Lęk wzbudza w Tobie podejmowanie rozmów z mężczyznami? Zacznij więc od poproszenia przypadkowych facetów o podanie godziny i wytłumaczenia drogi do jakiegoś miejsca. Gwarantujemy, że szybko zyskasz dzięki temu pewność siebie. Ćwiczenia sprawią, że nagle uświadomisz sobie, że diabeł wcale nie jest taki straszny, jak go malują.

 

Pewność siebie w 90 dni

Możesz zyskać pewność siebie w niespełna 3 miesiące. Wystarczy, że każdy dzień będziesz rozpoczynała od pozytywnych afirmacji. Stań przed lustrem i doceń swoje piękno. Zacznij mówić do siebie czułe słowa i pochwal za to wszystko, co stanowi Twoje mocne strony. Nie zapomnij podziękować za ich otrzymanie. Jest to sprawdzona technika polecana m.in. przez psychologów z nurtu behawioralno-poznawczego.

Zmniejsz oczekiwania względem siebie

Często dziewczyny mają problem z pewnością siebie, ponieważ wydaje się im, że niczego w życiu nie osiągnęły. Ale czy naprawdę musisz być kimś popularnym, o kim się pisze w kolorowych gazetach? Przecież jesteś niepowtarzalną osobą – nie ma drugiej takiej, jak Ty. Spektakularne osiągnięcia tutaj niczego nie zmienią.

Poznaj cytaty pomagające zwiększyć pewność siebie

Zapoznawanie się ze słowami największych ludzi w historii, to świetny sposób na to, aby zwiększyć pewność siebie. Cytaty nawiązujące do słów Jezusa, Buddy, Jana Pawła II, Steve’a Jobsa czy Billa Gate’sa na pewno Ci pomogą.

Podsumowanie

Jeżeli masz problem z niską samooceną, wtedy jak najszybciej zacznij pracować nad pewnością siebie. Szukaj w sobie pozytywnych cech, przełamuj strach oraz inspiruj się cytatami pomocnymi w dowartościowaniu się. Efektem będzie nie tylko poprawa Twojego samopoczucia, lecz także szybki wzrost zainteresowania ze strony mężczyzn. Pamiętaj, że grunt to pewność siebie!