Jerzy Stuhr zmarł w wieku 77 lat. Uznany aktor od dawna chorował. Dwa tygodnie przed jego śmiercią w warszawskim Teatrze Polonia odwołano w ostatniej chwili spektakl pt. "Geniusz", w którym grał jedną z głównych ról. 17 lipca odbył się pogrzeb cenionego aktora. Zaplanowano mszę o 12.00 w kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej w Krakowie. Aktor zostanie pochowany na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Jego pamięć uczcił między innymi Andrzej Duda.
Przed kościołem, pod bramą, ustawiono pokaźnych rozmiarów wieniec, wykonany z czerwono-białych róż. Okazuje się, że złożył go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, o czym dowiadujemy się ze złotego napisu na szarfach. Nasi informatorzy, którzy są na miejscu, nie widzieli jednak prezydenta na uroczystościach. Zdjęcie wieńca znajdziecie w galerii na górze strony.
Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i inni politycy pożegnali Jerzego Stuhra
Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w mediach społecznościowych po śmierci Jerzego Stuhra 9 lipca. "Odszedł Jerzy Stuhr - wybitna postać polskiej sceny teatralnej i filmowej. Jego kreacje aktorskie pozostaną na zawsze świadectwem wybitnego talentu i profesjonalizmu. Swoją grą wyznaczył najlepsze standardy polskiego teatru i kina. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie!" - napisał na X. Wpis udostępnił również Mateusz Morawiecki. "Odszedł niezapomniany i niezastąpiony Jerzy Stuhr. Jego legendarnego poczucia humoru, ról i tekstów nie sposób wyliczyć. Choć w ostatnich latach różniliśmy się w diagnozach na temat Polski i jej problemów - to nigdy nie zapomnę, ile uśmiechu i radości przyniósł kolejnym pokoleniom Polaków. Niech spoczywa w pokoju" - napisał na X. "Wierny sztuce do końca, zostawił nam nieśmiertelne kreacje, które będą żyć w naszej pamięci. Dziękujemy za wszystko" - żegnała Jerzego Stuhra Bożena Żelazowska, posłanka PSL. "Bystry obserwator otaczającej rzeczywistości. Fenomenalny rozmówca. Fantastyczny reprezentant kultury" - dodał Bogdan Zdrojewski były minister kultury i dziedzictwa narodowego
Poruszenie po występie Szroeder i Badacha w Opolu. W komentarzach się dzieje
"Dobre. Wie pani co...". Krystynie Prońko puściły nerwy po pytaniu o Kaminskiego
Nowa wokalistka Ich Troje zostanie szóstą żoną Wiśniewskiego? Muzyk zareagował, wtem wtrącił się Łągwa. Hit!
Chwalińska zapytana o Świątek. Nie owijała w bawełnę. "To było wszystko"
Woźniak-Starak znowu błyszczy w Opolu. Bończyk zachwyciła dodatkiem
Prawda o relacji Marty i Damiana z "Love is Blind" wyszła na jaw. Wydali odrębne oświadczenia
Szcześniak zapytany o dopłaty do emerytur dla artystów. Padły dosadne słowa
Nie do wiary, co zrobiła żona Rozenka, gdy ścigali go komornicy. "W ogóle o tym nie wiedziałem"
Krytycy nie zostawili suchej nitki na kabarecie Neo-Nówka. Satyrycy stanowczo odpowiedzieli