Kondrat znał w dzieciństwie braci Kaczyńskich. Zauważył ciekawe rzeczy. "Jarek musiał wygrywać"

Marek Kondrat mógł obserwować w młodości nastoletnich braci Kaczyńskich. Zauważył wtedy wiele ciekawostek w ich relacji, którymi właśnie podzielił się na antenie TVP Info.

Marek Kondrat to kolejna osoba, która wróciła do TVP. Aktor był ostatnio gościem w programie "Rozmowy niesymetryczne" Doroty Wysockiej-Schnepf na antenie TVP Info. To właśnie tam opowiedział o swojej znajomości z Lechem i Jarosławem Kaczyńskim. Okazuje się, że poznał ich na początku lat 60. Słynni bracia byli wtedy nastolatkami i grali w filmach. Dziś pluje sobie w brodę, że nie zachęcał ich, by szli dalej w tym kierunku i zostali aktorami. Spali w jednym hotelu i obserwował, jak razem spędzali czas. - Tak, mam z tym bolesne wspomnienie. Nie wykonałem nic w tym czasie, kiedy ich spotkałem, żeby ich przekonać, aby zostali jednak aktorami. To by było dużo zdrowsze dla regionu, w którym żyjemy - stwierdził Kondrat.

Zobacz wideo Szapołowska o planach Kaczyńskiego na stworzenie własnej telewizji

Marek Kondrat o znajomości w dzieciństwie z Jarosławem i Lechem Kaczyńskim

Gdy Marek Kondrat poznał braci Kaczyńskich miał 11 lat i kręcił "Historię żółtej ciżemki". W tym samym czasie 12-letni Jarosław i Lech grali w filmie "O dwóch takich, co ukradli księżyc". We wspomnieniach aktora, politycy byli wtedy "bardzo żywymi chłopcami". W wolnej chwili odwiedzali się. Bywało, że wpadali w tarapaty. - Czasem bywałem u nich, czasem oni bywali u mnie. Mój pokój mieścił się nad wejściem do hotelu, który miał zadaszenie. Coś tam wyleciało na nie i jeden z braci bliźniaków wylazł tam, za co został bardzo mocno skarcony przez obsługę hotelu - z groźbą, że więcej filmów nie nakręcą w tym miejscu - wspomniał Kondrat i powiedział, jak bawili się znani bracia. Już wtedy było widać, kto dominuje w ich relacji.

Oni grali głównie w wojny, mieli kilka pudeł żołnierzy ołowianych. To była treść ich zabaw. Zazwyczaj Jarek musiał tę wojnę wygrywać. Leszek, który był skromniejszy w tych ambicjach, musiał przegrać, krótko mówiąc. Temperament okazywali bardzo znaczny. I widziałem, jak wiszą na sobie, jak są zależni od siebie. I jak komplikują życie innym ludziom, także wspólnie. Psycholog powiedziałby, że to się daje w dzieciństwie zauważyć, kto kim będzie w przyszłości 

- ocenił Marek Kondrat w TVP Info.

Znamy majątek Jarosława Kaczyńskiego. Ile zarabia?

Niedawno Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Chwilę wcześniej "Fakt" wziął pod lupę jego majątek. Choć oficjalnie polityk nie jest na emeryturze, bo ciągle zarządza PiS-em, to dostaje niemałe świadczenie z ZUS z racji wieku. "Fakt", podawał ostatnio, że w ubiegłym roku zgromadził z tytułu emerytury aż 112,5 tys. zł. Czyli średnio miesięcznie na jego konto wpływa aż 9,3 tys. zł. Poza tym polityk ma oszczędności w kwocie 338,9 tys. zł. A z tytułu wicepremiera otrzymał w zeszłym roku 133 167 tys. zł. To nie wszystko. Jarosław Kaczyński ma też 45,6 tys. zł diety parlamentarnej i uposażenie 71,1 tys. zł. 

Jarosław Kaczyński na przesłuchaniu.Jarosław Kaczyński na przesłuchaniu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Widziałeś film z braćmi Kaczyńskimi?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.