Krzysztof Cugowski gorzko o swojej emeryturze. Zdradził, dlaczego jest tak niska

Krzysztof Cugowski wypowiedział się na temat wysokości swojej emerytury i zdradził, dlaczego kwota, którą dostaje, jest tak niska. Piosenkarz zdobył się na szczere słowa i wyjawił, jak obecna sytuacja wpływa na jego życie.

Krzysztof Cugowski to jeden z tych artystów, którzy nie mogą cieszyć się wysokimi emeryturami. Muzyk niejednokrotnie wypowiadał się na temat tego, jaka kwota wpływa na jego konto. Wiadomo, dlaczego jest ona tak niska. Cugowski wyjawił jednak, że "nie ma do nikogo pretensji" z powodu takiego stanu rzeczy i radzi sobie finansowo.

Zobacz wideo Piotr Cugowski o relacji z bratem

Krzysztof Cugowski o wysokości emerytury. Zdradził, czy świadczenie wzrosło na przestrzeni lat

Krzysztof Cugowski w wywiadzie dla "Faktu" otworzył się na wiele prywatnych kwestii. Między innymi wypowiedział się na temat wysokości swojej emerytury. Wydawać by się mogło, że tak znacząca postać w świecie polskiej muzyki może pochwalić się wysokim świadczeniem emerytalnym, lecz to nieprawda. Cugowski zdradził, czy kwota, którą obecnie otrzymuje, jest wyższa, niż kiedyś.

Już dziewięć lat jestem emerytem. I raz już to powiedziałem wiele lat temu, że emerytura jest bardzo niska i nie chcę się już tego powtarzać. Wtedy to było powyżej tego progu dolnego, ale nigdy nie powiedziałem, że ubolewam na tym. Nieraz czytam, że moi koledzy branżowi mają dokładnie takie same problemy, więc ja nie jestem wyjątkiem. Dopóki jestem zdrowy, to pracuję, a emerytura specjalnie mnie nie interesuje. A, że nadal jest bardzo niska, nic na to nie poradzę. I nie mam do nikogo pretensji

- wyjawił Krzysztof Cugowski. Na łamach portalu padło pytanie o to, czy świadczenie Cugowskiego jest waloryzowane oraz, czy otrzymuje 13. i 14. emeryturę. Piosenkarz bez zastanowienia odparł: - Nie mam pojęcia, bo emerytura przychodzi na moje konto. Jakby co miesiąc listonosz mi ją przynosił to, by się dopiero uśmiał. Na szczęście nie wiem, jaka jest, więc nie ma o czym mówić.

Krzysztof Cugowski wie, dlaczego ma tak niską emeryturę. Podkreślił, że nie ma z tego tytułu pretensji

W dalszej części rozmowy wokalista wyjawił, dlaczego wielu muzyków ma tak niskie emerytury. - W PRL- u to nie był zawód, dlatego nikt nie odprowadzał żadnych składek społecznych. Zaczęliśmy płacić te składki dopiero po roku 1989 roku. I ja jako prowadzący działalność gospodarczą płaciłem podstawową stawkę i z tego mi wyszły tak niskie pieniądze. Nie mam do nikogo pretensji, ani żalu, po prostu jest taki system i tyle. Póki jestem zdrowy i nic mi nie dolega to dam sobie radę - dodał Krzysztof Cugowski. Więcej zdjęć artysty znajduje się w galerii na górze strony.

Krzysztof CugowskiKrzysztof Cugowski Krzysztof Cugowski o emeryturze, KAPiF.pl

Czy uważasz, że emerytury powinny być wyższe?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.