Grali go w radiu do znudzenia. Był gwiazdą i nagle zniknął. Co dziś robi Marcin Rozynek?

Marcin Rozynek przed laty podbijał wszystkie stacje radiowe m.in. przebojem "Siłacz". Spektakularna kariera na rynku muzycznym nagle się skończyła. Co dziś robi wokalista?

Marcin Rozynek zadebiutował w latach 90., kiedy był wokalistą zespołu Atmosphere. Grupa była nominowana do Fryderyków jako Debiut Roku. Jednak dopiero solowa kariera przyniosła Rozynkowi rozpoznawalność na całą Polskę. W 2003 roku pojawił się jego pierwszy album sygnowany własnym nazwiskiem - "Księga urodzaju". Co ciekawe, producentem płyty był Grzegorz Ciechowski. Krążek osiągnął niesamowity sukces, a piosenki, w tym najpopularniejszy singiel "Siłacz", grane były przez wszystkie rozgłośnie radiowe. Jego kariera szybowała, lecz nagle wycofał się z show-biznesu.

Zobacz wideo Rafał Brzozowski o atmosferze za kulisami TVP

Marcin Rozynek odnosił sukcesy. Nagle zniknął

U szczytu sławy Marcin Rozynek nagrał czołówkę do serialu "Teraz albo nigdy", czyli utwór "Najlepsze". Zaledwie rok po pierwszym wyszedł jego drugi album, a piosenkarz próbował swoich sił w preselekcjach do Eurowizji, bez sukcesu. W 2004 roku zaczął zgarniać muzyczne nagrody. Przyznano mu m.in. Superjedynkę na Festiwalu w Opolu i Fryderyka dla wokalisty roku. Choć gwiazdor mógł bez problemu wykorzystać swoje medialne pięć minut, nie lubił brylowania na czerwonych dywanach, dając do zrozumienia, że świat show-biznesu nie jest dla niego. W jednym z wywiadów wyznał, że nie chce brać udziału w "wyścigu szczurów" i śpiewa głównie dla siebie. Nie porzucił także rodzinnego Leszna, na rzecz przeprowadzki do Warszawy, na co decyduje się większość osób chcących zaistnieć. Choć później wokalista wydał jeszcze trzy płyty, nie osiągnęły one takiego sukcesu, jak pierwsze. Niedługo później, w 2012 roku słuch o nim zaginął. Zdjęcia za czasów świetności jego solowej kariery możecie zobaczyć w naszej galerii.

Marcin Rozynek zaliczył wielki powrót. Oto, co dziś robi

Okazuje się, że piosenkarz zrobił sobie kilka lat przerwy, lecz powrócił na scenę muzyczną. W 2019 roku ponownie zaśpiewał na Festiwalu w Opolu ze swoim największym hitem "Siłacz". Potem zdecydował się na reaktywację zespołu i pod szyldem Atmosphere w 2022 roku światło dzienne ujrzał album "Lauda", a już rok później następny - "Coraz inaczej". Dziś Marcin Rozynek ma 53 lata. Nie udziela się w mediach społecznościowych i chroni swoją prywatność. Wiadomo, że ma troje dzieci - Filipa, Juliusza i Helenę. Pierwszy z nich, najstarszy syn muzyka poszedł w jego ślady i zasilił zespół Atmosphere. 

 
Pamiętasz piosenki Marcina Rozynka?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.