Jerzy Połomski długo się do tego nie przyznawał. Po latach wyjawił, w czym tkwił sekret jego gęstych włosów

Jerzy Połomski słynął z nieskazitelnego scenicznego wizerunku. Nazywano go największym amantem PRL-u i miał wokół siebie wiele kobiet. Po latach wyznał, w czym tkwił sekret jego wyjątkowo gęstych włosów.

W 2022 roku media obiegła informacja o śmierci Jerzego Połomskiego, prawdziwej legendy polskiej sceny muzycznej. Muzyk dożył 89 lat. To właśnie jemu zawdzięczamy takie przeboje jak "Cała sala śpiewa z nami", "Bo z dziewczynami", czy "Nie zapomnisz nigdy". Połomski przez ostatnie lata życia mieszkał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. "Był i niezwykłym artystą i niezwykłym człowiekiem. Wyjątkową osobowością. Wielki żal i wielka strata dla polskiej kultury" - przekazała po śmierci artysty jego menadżerka Violetta Lewandowska w rozmowie z PAP. Połomski był wielokrotnie nagradzany za zasługi dla polskiej kultury. Otrzymał m.in. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (2000) i Złoty Medal Zasłużony Kulturze "Gloria Artis" (2016). W 2009 roku wręczono mu także Złotego Fryderyka za całokształt twórczości. Przez wiele lat swojej kariery Połomski słynął z bardzo charakterystycznego wizerunku. W jednym z wywiadów wyznał, co było sekretem jego nieskazitelnego wyglądu. Chociaż wcześniej wielokrotnie mu to sugerowano, to długo nie chciał się przyznać. 

Zobacz wideo Jessica Ziółek o presji wyglądu, kiedy się jest kobietą piłkarza. "Lepiej jest się pochwalić kimś, kto dobrze wygląda, a nie jest zaniedbany"

Jerzy Połomski nosił perukę. Długo się nie przyznawał. "Bez peruki nie wychodziło mi jako amantowi"

Jerzy Połomski uchodził za prawdziwego amanta. Zawsze był ubrany niezwykle elegancko i stosownie do okazji. Długo nie przyznawał, że gęste włosy zawdzięcza peruce. Już na jego zdjęciach z wczesnych lat 60. można było dostrzec głębokie zakola. Takie ujęcie muzyka znajdziecie na dole strony. W 2016 roku Jerzy Połomski po raz pierwszy przyznał się do korzystania z peruk. Twierdził, że to ważny element jego wizerunku.

Ludzie mówili: "Ma perukę na głowie - co to jest za artysta?", a ja musiałem się trochę ratować. Bez peruki nie wychodziło mi jako amantowi, a głos miałem, właśnie jak amant. Nie robiło mi to żadnej różnicy, nie robiłem z tego sprawy, nigdy w sumie o tym nie mówiłem, teraz robię to po raz pierwszy

- powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu".

Jerzy PołomskiJerzy Połomski fot. kapif.pl

Jerzy Połomski zdradził, jak dbał o siebie. "Najpierw dostawałem krem 40 plus, potem 50 plus, a następnie 60 plus"

Jerzy Połomski nawet w wieku 80 lat miał niezwykle gładką cerę i sprężystą skórę. Czemu zawdzięczał sekret utrzymania jej w tak dobrej kondycji? W jednym z wywiadów przyznał, że do pielęgnacji używał jedynie kremu, który nabywał w lokalnym sklepie. Wspierał także rodzime marki. - Od lat przychodzę do takiego sklepiku nieopodal i tylko proszę o jeden na noc i jeden na dzień. Zawsze polski, bo preferuję polskie produkty. Najpierw dostawałem taki krem 40 plus, potem 50 plus, a następnie 60 plus. Wyższego nie ma, więc skoro nadal używam sześćdziesiątki, to pewnie już zawsze na tyle będę wyglądał - mówił po swoich 80. urodzinach. Jak się jednak okazuje, to nie wszystko. Połomski przed występami robił sobie makijaż, aby lepiej prezentować się na scenie. Miał też sposób na dodanie sobie kilku centymetrów wzrostu. Nosił pantofle z niewielkim obcasem, aby wyglądać na odrobinę wyższego, niż był w rzeczywistości. Wiedzieliście to o muzyku?

Wiedziałaś/-eś, że Jerzy Połomski nosił perukę?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.