Jakie wykształcenie ma Daniel Obajtek? Były prezes Orlenu został kiedyś wyrzucony ze szkoły. "Wszyscy się skarżyli"

Daniel Obajtek długo był prezesem Orlenu. Jakim wykształceniem może się pochwalić, że dostał to stanowisko? Wygląda na to, że z zapałem do nauki było u niego różnie, bo przed laty wyrzucono go ze szkoły.

Daniel Obajtek przez wielu znany był jako wójt Pcimia. Udało mu się jednak zyskać w polskiej polityce znacznie więcej. Stał się jednym z ulubieńców Jarosława Kaczyńskiego, który wielokrotnie mówił o nim jako Daniel "wszystko mogę" Obajtek. Na rozwój kariery długo nie czekał. W 2018 roku został prezesem Orlenu, a stanowisko zajmował przez sześć lat. Jakim wykształceniem może pochwalić się prawdopodobny kandydat PiS na europosła?

Zobacz wideo Tusk ujawnia dokument. Kolejny skandal w Orlenie

Daniel Obajtek został wyrzucony ze szkoły. Powód? Szkalowanie nauczyciela

Obajtek uczył się w szkole ponadpodstawowej w Nowym Targu. Wybrał Zespół Szkół Rolniczych, gdzie uczęszczał do technikum weterynaryjnego. Jak twierdził przed laty "Tygodnik Podhalański", były prezes Orlenu został ze szkoły wyrzucony. Z kolei "Rzeczpospolita" informowała, że Obajtek został skreślony z listy uczniów, gdyż miał...szkalować swojego wychowawcę. Ponoć polityk wysłał pismo do dyrektora szkoły, gdzie nazwał nauczyciela "ku*ą gn*ju". 

Nie słuchał poleceń ani dyrekcji, ani moich, ani innych nauczycieli. Wszyscy przychodzili do mnie i się skarżyli. Był arogancki w stosunku do nauczycieli. Jeżeli coś mu mówiłem, to odpowiadał, że wszystko będzie rozpatrywało kuratorium, wysyłał tam pisma. Do tego dochodziły ciągłe skargi z internatu, że nauka własna dla niego nie istniała. Dla niego trzeba by było zmienić regulamin internatu, wychodził, kiedy chciał, wracał po 23.00

- twierdził nauczyciel w archiwalnej rozmowie z "Rzeczpospolitą". 

Jaką wykształcenie ma Daniel Obajtek? Ukończył studia po latach 

Po wyrzuceniu ze szkoły w Nowym Targu w 1995 zrobił maturę w technikum rolniczym w Myślenicach. Zatrudnił się w firmie Elektroplast w Stróży, którą prowadzili jego wujkowie. Pracował jako operator maszyn chemicznych. Później został radnym Pcimia, a następnie wójtem wsi (po zdjęcia Obajtka z tamtych czasów zapraszamy do naszej galerii na górze strony. Warto zerknąć, bo bardzo się od tego czasu zmienił).

Obajtek ukończył studia w 2014 roku. Wyższe wykształcenie zdobył w Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu, gdzie wybrał kierunek ochrona środowiska ze specjalizacją: bezpieczeństwo i higiena w środowisku pracy oraz zarządzanie środowiskowe w sytuacjach kryzysowych. Po pięciu latach, a dokładnie w 2019 ukończył program Executive MBA. Jak informował Onet, firma szkoleniowa Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów, która organizowała studia podyplomowe, to w rzeczywistości nie fundacja, a firma, która robiła interesy z Orlenem. Szef programu, który ukończył Obajtek, zasiadał w radzie nadzorczej spółki z grupy Orlen. 

Śledztwo prokuratury wokół Orlenu. Przeszukania u ObajtkaŚledztwo prokuratury wokół Orlenu. Przeszukania u Obajtka Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Czy Daniel Obajtek powinien startować do europarlamentu?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.