Duda znów mówił po angielsku i nawet zażartował. Zabłysnął? Ekspert ocenia i nie ma złudzeń [PLOTEK EXCLUSIVE]

Podczas wizyty w Kanadzie Andrzej Duda pozwolił sobie na żart w języku angielskim. O umiejętności językowe polskiego prezydenta zapytaliśmy eksperta.

Andrzej Duda podczas swoich zagranicznych wojaży niejednokrotnie pozwala sobie na wypowiedzi w języku angielskim. Do tej pory umiejętności językowe prezydenta Polski były jednak często krytykowane. Wytykano, że nie radzi sobie, nie mówi płynnie i naraża się na ośmieszenie. Podczas wizyty w Kanadzie Andrzej Duda pozwolił sobie na żart po angielsku. O ocenę poprosiliśmy eksperta. Dariusz Głaz - znany na Instagramie jako Pan Od Angielskiego - doszedł do wniosku, że prezydent nie próżnował i poprawił swoje językowe umiejętności. Padły miłe słowa. 

Zobacz wideo Prezydent Duda przemówił po angielsku. Pozwolił sobie na żart

Andrzej Duda pojawił się w Kanadzie na meczu hokeja. Później pozwolił sobie na żartobliwy komentarz

Andrzej Duda wybrał się na mecz hokeja w Kanadzie. W hali Rogers Place w Edmonton zmierzyły się ze sobą drużyny Edmonton Oilers i LA Kings. W trakcie trwania meczu operator uchwycił polskiego prezydenta, a na ekranach pojawiła się też podpisana belka z imieniem i nazwiskiem, a także pełnioną przez polityka funkcją. Andrzej Duda postawił tego dnia na klasyczną białą koszulę i granatową kurtkę. Już podczas konferencji prasowej prezydent pozwolił sobie na żart pod adresem klubu gospodarzy. - Dzień dobry. Gratuluję i przekazuję wyrazy szacunku dla wszystkich fanów Oilersów. Spektakularne zwycięstwo, siedem goli, hat trick, wow - powiedział Andrzej Duda, czym rozbawił zgromadzoną publiczność. 

Specjalista pochwalił językowe umiejętności prezydenta Dudy: Coraz lepiej sobie radzi

O ocenę językowych umiejętności Andrzeja Dudy poprosiliśmy eksperta. Dariusz Głaz to anglista, który sam na kursach uczy języka angielskiego. Na Instagramie znany jest jako Pan Od Angielskiego. Ekspert nie ma wątpliwości, że polski prezydent poprawił swoje skille. - Pan prezydent nie próżnował od ostatniego wystąpienia w Davos i coraz lepiej radzi sobie z językiem angielskim. Nabrał pewności siebie, nie zacina się i pewnie rzuca żartami w stronę widowni. Congratulations - powiedział Głaz w rozmowie z Plotkiem. Sami też możecie ocenić językowe umiejętności prezydenta w sondzie pod tym tekstem. A w galerii znajdziecie najnowsze zdjęcia prezydenta Dudy. Spójrzcie na mimikę polityka. Zacna.

Jak oceniasz językowe umiejętności Andrzeja Dudy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.