Nie żyje wieloletni pracownik TVP. Zmarł w wieku 40 lat. "Nie mogę uwierzyć"

Zmarł wieloletni pracownik TVP. Robert Sadowski, który w lokalnym oddziale stacji zajmował się montażem, odszedł w wieku 40 lat.

Nie żyje Robert Sadowski, który od 2007 do 2021 roku współpracował z białostockim odziałem Telewizji Polskiej. Był montażystą m.in. programu informacyjnego "Obiektyw", filmów dokumentalnych, produkował programy katolickie. "Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Roberta Sadowskiego. (...) Życzliwy, z sercem na dłoni. Zawsze uśmiechnięty i zawsze pomocny" - czytamy wspomnienie o montażyście na stronie bialystok.tvp.pl.

Zobacz wideo Marek Czyż ma apel do polityków PiS-u

Nie żyje wieloletni pracownik TVP. Zmarł w wieku 40 lat

O śmierci Roberta Sadowskiego napisał jego kolega z branży filmowej Paweł Hołubowicz. Operator, z którym montażysta pracował przy filmie "Lasy Państwowe: nocuj w lesie", poinformował, że Sadowski zmarł wskutek choroby. Mężczyźni mieli w planach tworzenie więcej filmowych produkcji. "Po długiej chorobie odszedł Robert Sadowski. Ci, którzy mieli okazję go poznać, wiedzą, jak dobrym był człowiekiem. Stało się coś, w co do tej pory nie mogę uwierzyć. To ostatni film, który Robert dla nas zmontował. W planach były kolejne, jednak odłożymy je na później. Do zobaczenia Robercie po drugiej stronie..." - czytamy. Na stronie TVP poinformowano, że zmarł w wieku 40 lat.

Robert Sadowski nie żyje. Pracownik TVP zmarł w wieku 40 lat. Kim był? 

Robert Sadowski często pracował przy filmach dokumentalnych. W jego portfolio znajdziemy "Powstanie sejneńskie 1919" z 2009 oraz "Coś, co kochał najwięcej..." z 2012 roku. Ten drugi jest dokumentem reżyserii Eugeniusz Szpakowskiego, opowiadającym o zmaganiach utworzenia muzeum Czesława Niemena w jego rodzinnym domu w Starych Wasiliszkach na terenie obecnej Białorusi. Dokładna przyczyna śmierci montażysty nie jest znana.

Nie żyje Robert Sadowski z TVPNie żyje Robert Sadowski z TVP Nie żyje Robert Sadowski z TVP, fot. TVP

Śmierć Roberta Sadowskiego jest jednym z wielu tragicznych wydarzeń, jakie w ostatnim czasie dotknęły pracowników TVP. W lutym w wieku 55 lat odeszła Anna Napierska-Matuszewska, związana z bydgoskim oddziałem stacji. Niedawno do mediów przedostała się także informacja o śmierci ikony telewizji i legendarnej postaci Telewizji Polskiej. Stanisława Ryster odeszła w wieku 81 lat. Smutną informację przekazała stacja za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Oglądacie lokalne stacje TVP?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.