Krzysztof Ziemiec odchodzi z TVP. "Nikt nie bierze go pod uwagę w nowej rzeczywistości" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Kolejna osoba nie przywita już widzów na antenach TVP. Plotek dowiedział się, że los Krzysztofa Ziemca jest już przesądzony i nie ma co liczyć na ponowny angaż w "Teleexpressie" po liftingu.

"Teleexpress" niedługo wznowi nadawanie. Wiadomo, że do programu powróci jego wieloletni prowadzący - Maciej Orłoś. Zniknie za to prezenter, który z ostatnich lat mocno kojarzy się z tubą propagandową PiS-u. Plotek dowiedział się, że Krzysztof Ziemiec nie może liczyć na powrót do roli gospodarza słynnego serwisu, który dotychczas był nadawany codziennie o godz. 17:00. Wcześniej w TVP prowadził skompromitowane "Wiadomości".

Zobacz wideo Warnke czeka na rozliczenia w TVP

Krzysztof Ziemiec znika z TVP. Nie poprowadzi nowego "Teleexpressu"

Po tym, jak został zaprzysiężony nowy rząd, zmiany w Telewizji Polskiej rozpoczęły się błyskawicznie. Swoje nadawanie zakończyło TVP Info i wszystkie dotychczasowe serwisy informacyjne publicznego nadawcy. "Wiadomości" zastąpiono nowym serwisem - "19:30". Jego szefem został Paweł Płuska, a pierwsze wydanie poprowadził Marek Czyż. W roli prowadzącej zadebiutowała także Joanna Dunikowska-Paź. Niebawem na antenę TVP2 ma powrócić "Panorama", której szefem został Jarosław Kulczycki oraz "Teleexpress" na TVP1 m.in. z Maciejem Orłosiem. Według informacji, do których dotarł Plotek, prace przy odświeżonym "Teleexpressie" zmierzają już do końca. W nowej ekipie w grafiku nie ma jednak Krzysztofa Ziemca, choć oficjalnie nie podpisał jeszcze swojego wypowiedzenia. "Nikt nie bierze go pod uwagę w nowej rzeczywistości. On sprzedał duszę diabłu, sympatyzując z dawną władzą, której dawał swoją twarz. Od takich osób trzeba się odciąć, by odzyskać wiarygodność. Poza tym Orłoś nie wróciłby, gdyby w programie była stara ekipa. Bardzo mu zależy na nowym otwarciu" - mówi nam nieoficjalnie jeden z pracowników. Póki co, Krzysztof Ziemiec zapewnia, że nie dostał informacji o zakończeniu swojej współpracy z TVP, mimo że czekają na niego ponoć papiery z rozwiązaniem umowy. - Nie mam na ten temat nic do powiedzenia. Nic mi nie wiadomo - powiedział Plotkowi, gdy zapytaliśmy go o jego dalsze losy w TVP.

Krzysztof Ziemiec w 'Teleexpressie'.Krzysztof Ziemiec w 'Teleexpressie'. Fot. YouTube.com/@istotnepl

Maciej Orłoś nie chce mówić o Krzysztofie Ziemcu

Kiedy "Teleexpress" wróci konkretnie do TVP1? W tej sprawie - oraz braku w nim Krzysztofa Ziemca - zapytaliśmy również Macieja Orłosia. - "Kiedy dokładnie wraca "Teleexpress" - nie wiem, mam nadzieję, że jak najszybciej. Co do Krzysztofa Ziemca - nie czuję się upoważniony do przekazywania informacji dotyczących decyzji personalnych - powiedział dziennikarz w rozmowie z Plotkiem. 

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Gwiazda Roku nominowani są: Maryla Rodowicz, Doda, Edward Miszczak, Katarzyna Cichopek i Ewa Drzyzga. GŁOSUJ TU!

Maciej Orłoś oficjalnie potwierdza powrót do TVP. 'Niebawem się zobaczymy'Maciej Orłoś oficjalnie potwierdza powrót do TVP. 'Niebawem się zobaczymy' Maciej Orłoś oficjalnie potwierdza powrót do TVP. 'Niebawem się zobaczymy'. Fot. Kapif

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.