Mecenas Piotr Zemła wszedł do TVP i się zaczęło. Kim jest?

W TVP trwa rewolucja. Tuż przed południem do siedziby na Woronicza wszedł nowy przewodniczący Rady Nadzorczej. Co wiemy o Piotrze Zemle?

W TVP dużo się teraz dzieje. Zgodnie z decyzjami nowego ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza właśnie trwa wymiana władzy. Tuż po godzinie 12:00 do siedziby na Woronicza wszedł mecenas Piotr Zemła, nowy przewodniczący Rady Nadzorczej TVP. Adwokat wyjaśnił, że na to stanowisko został powołany przez ministra Sienkiewicza.

Zobacz wideo Dziennikarz przed siedzibą TVP. Atmosfera jest gorąca

Piotr Zemła to nowy przewodniczący Rady Nadzorczej TVP. To doświadczony adwokat

Piotr Zemła to adwokat i członek warszawskiej Izby Adwokackiej. Jest też sędzią Wyższego Sądu Dyscyplinarnego. Wcześniej był też przewodniczącym Sekcji Prawa i Postępowania Karnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Zemła jest specjalistą w sprawach karnych, karnych skarbowych i przestępczości gospodarczej. Jako doktorant pracował w Instytucie Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. 

Piotr Zemła wszedł do TVP. TVP Info przestała nadawać

Przypomnijmy, że 20 grudnia około 12:00 przestała nadawać TVP Info. Kilka chwil później na tym kanale zaczęto emitować obraz z TVP1. O 12:00 nie było też zaplanowanego wydania "Wiadomości". W tym samym czasie Piotr Zemła wszedł do budynku TVP, gdzie był proszony przez polityków PiS-u o wylegitymowanie się. "Jestem przewodniczącym rady nadzorczej" - słyszymy na nagraniu opublikowanym na platformie X (dawniej Twitter) przez posła Suwerennej Polski Sebastiana Łukaszewicza. 

Nieoficjalnie spekulowano, że o 19:30 nie zostaną wyemitowane "Wiadomości". Tymczasem Gazeta.pl podała, że trwają prace nad emisją nowego programu TVP o 19.30. Wykorzystano zapasowe studio. Pierwsze wydanie nowego programu informacyjnego TVP miał poprowadzić Marek Czyż, a były dziennikarz TVN Paweł Płuska kierować redakcją nowych "Wiadomości". Tymczasem na antenie TV Republika Michał Rachoń porozmawiał z pracownikami "Wiadomości". 

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Stylowa Gwiazda Roku nominowane są: Agnieszka Woźniak-Starak, Julia Wieniawa, Monika Olejnik, Małgorzata Rozenek i Joanna Przetakiewicz. GŁOSUJ TU!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.