Nie ma daty pogrzebu Ewy Wanat. Pojawiły się komplikacje

Ewa Wanat zmarła 13 grudnia. W ostatnim czasie dzienniarka zmagała się z nieoperacyjnym rakiem trzustki. Uroczystości pogrzebowe muszą być jednak przełożone. Pojawiły się komplikacje.

Informacja o śmierci Ewy Wanat zszokowała wielu. Ceniona dziennikarka w ostatnim czasie zmagała się z nieoperacyjnym rakiem trzustki. Zmarła 13 grudnia 2023 roku. Miała 61 lat. Najbliżsi Ewy Wanat muszą jednak poczekać z ostatnim pożegnaniem. Wciąż nie została ustalona data pogrzebu.

Zobacz wideo Werner wspomina ostatnie chwile ojca. "Dopóki taty nie zabrał zakład pogrzebowy..."

Ewa Wanat ma być skremowana w Berlinie. Pogrzeb planowany jest na styczeń

Według informacji "Faktu" Ewa Wanat ma zostać skremowana w Berlinie. Tam żyła w ostatnich latach i tam też zmarła. Niestety w okresie przedświątecznym jest problem z terminami, stąd wynika opóźnienie w organizacji pogrzebu. Urna z prochami dziennikarki zostanie przetransportowana do rodzinnego Poznania. Uroczystości są planowane na styczeń 2024 roku. 

Ewa Wanat nagrała pożegnalny film. Te słowa rozdzierają serce

Tuż po śmierci Ewy Wanat do sieci trafiło nagranie, które dziennikarka przygotowała wcześniej. W poruszających słowach pożegnała się ze znajomymi i sympatykami. "Chciałabym tylko powiedzieć, że dostałam diagnozę raka trzustki - już na bardzo zaawansowanym etapie, nieoperacyjnym. Właściwie to chyba skończę dość szybko tę opowieść, ponieważ bardzo ciężko jest mi mówić (...). Teraz jestem na ostatnim etapie, na oddziale paliatywnym w szpitalu daleko za Berlinem. Bardzo chciałam wam wszystkim powiedzieć, tym, którzy obdarzyliście mnie swoim zainteresowaniem i sympatią, i również krytyką, tą dającą takiego kopa (...). Wiem, że to już niedługo, nie mogę czekać, żeby tych parę słów powiedzieć. Bardzo dużo dały mi spotkania z wami i w Radio TOK FM, i te w trakcie raka, kiedy właściwie przestałam się komunikować z internautami. Chciałam za wszystko podziękować, dziękuję za to, że byliście i że mogłam być z wami. Do zobaczenia" - słyszymy na nagraniu. 

Ewa Wanat swoją karierę w dziennikarstwie zaczynała od pracy w Radiu S Poznań. Później pracowała w lokalnym oddziale "Gazety Wyborczej". Przez lata była redaktor naczelną radia Tok FM. Kierowała także Polskim Radiem RdC. Za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów w Polsce otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. 

Bliscy opublikowali poruszające nagranie Ewy Wanat. 'Jestem na ostatnim etapie'Bliscy opublikowali poruszające nagranie Ewy Wanat. 'Jestem na ostatnim etapie' Bliscy opublikowali poruszające nagranie Ewy Wanat. 'Jestem na ostatnim etapie' fot. Agencja Wyborcza

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.