Bliscy opublikowali poruszające nagranie Ewy Wanat. "Jestem na ostatnim etapie"

Ewa Wanat zmarła 13 grudnia w wieku 61 lat. Jej bliscy podzielili się poruszającym nagraniem, w którym mówi o diagnozie.

Ewa Wanat była cenioną dziennikarką, w latach 2003-2012 pełniła funkcję redaktorki naczelnej radia Tok FM. Później pracowała jako redaktorka naczelna i dyrektorka programowa Polskiego Radia RDC. Informację o jej śmierci potwierdzili jej bliscy w rozmowie z Onetem. Ewa Wanat chorowała na nowotwór i odeszła w Berlinie, gdzie przeprowadziła się, mając 54 lata. Dzień po śmierci Ewy Wanat na jej profilu na Facebooku ukazało się wideo, które dziennikarka nagrała przed śmiercią.

Zobacz wideo Werner o ostatnich chwilach ojca. "Cały czas było disco polo"

Ewa Wanat nagrała w poruszającym nagraniu przed śmiercią

"Andrzej Maszewski i Paweł Zabel dziękuję za przygotowanie pożegnania Ewy do publikacji…" - czytamy w opisie nagrania. Dziennikarka mówi na nim o diagnozie, którą otrzymała. - Chciałabym tylko powiedzieć, że dostałam diagnozę raka trzustki - już na bardzo zaawansowanym etapie, nieoperacyjnym. Właściwie to chyba skończę dość szybko tę opowieść, ponieważ bardzo ciężko jest mi mówić - zaczęła. Jej słowa chwytają za serce.

Teraz jestem na ostatnim etapie, na oddziale paliatywnym w szpitalu daleko za Berlinem (...) Bardzo chciałam wam wszystkim powiedzieć, tym, którzy obdarzyliście mnie swoim zainteresowaniem i sympatią, i również krytyką, tą dającą takiego kopa (…) Wiem, że to już niedługo, nie mogę czekać, żeby tych parę słów powiedzieć. Bardzo dużo dały mi spotkania z wami, i w Radio TOK FM, i te w trakcie raka, kiedy właściwie przestałam się komunikować z internautami... Chciałam za wszystko podziękować, dziękuję za to, że byliście i że mogłam być z wami. Do zobaczenia - powiedziała.

Ewa Wanat w 2003 roku została redaktorką naczelną TOK FM. Prowadziła popularne audycje, takie jak "Kochaj się długo i zdrowo", "Zmiana mentalności" oraz "Subiektyw i mediacje". Dzięki jej działaniom redakcja zaczęła odnosić duże sukcesy, jednym z nich było otrzymanie tytułu "Stacja Roku" w 2008 roku. W 2015 roku wyprowadziła się do Berlina, gdzie starała się o grant na swoją książkę o Niemczech, czego efektem jest jej dzieło "Deutsche Nasz. Reportaże Berlińskie" wydane w 2018 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.