Grób Jerzego Urbana. Kontrowersyjnie nawet po śmierci. Spójrzcie na ten "znicz"

O Jerzym Urbanie nie przestaje być głośno nawet po jego śmierci. W osłupienie wprawił internautów znicz na grobie dziennikarza.

Jerzy Urban zmarł 3 października 2022 roku. Redaktor naczelny "Tygodnika NIE" nigdy nie stronił od kontrowersji. Był również publicystą, rzecznikiem rządu w latach 1981-1989. Nie da się ukryć, że jego postać zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem. W ostatnich latach swojego życia Urban zyskał dużą sympatię młodzieży. Szczególnym echem odbijały się jego wystąpienia w programach telewizyjnych i satyrycznych nagraniach na platformie Youtube. Jak się okazało, Urban przyciąga skandale nawet po śmierci.

Zobacz wideo Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o Urbanie. "Po co drążyć temat?"

Tak wygląda grób Jerzego Urbana. Na płycie pojawił się nietypowy znicz

Jerzy Urban nierzadko urażał swoimi słowami konserwatystów. Często zdarzały się sytuacje, w których dziennikarz celowo prowokował różne grupy w społeczeństwie i prześmiewczo komentował ich zachowania. Nie da się również ukryć, że Urban charakteryzował się dużym dystansem do siebie. Choć minął rok o jego śmierci, kontrowersji wokół jego nazwiska nie brakuje. Można to zauważyć nawet w dzień Wszystkich Świętych. Jak się okazało, na grobie Jerzego Urbana pojawił się pewien wyjątkowy znicz. Został wykonany z butelki po alkoholu. Nietypowy żart został zauważony przez internautów. Zdjęcia opublikował "Tygodnik NIE" w mediach społecznościowych. "Piękne podsumowanie. Ten znicz tylko świadczy o tym, jaki był zaje*****" - napisał jeden z internautów. Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na górze strony.

Jerzy UrbanJerzy Urban fot. KAPIF.pl

Pogrzeb Jerzego Urbana nie odbył się bez kontrowersji

Jerzy Ubran został pochowany 11 października 2022 roku na cmentarzu wojskowym na Powązkach. Uroczystość nie odbyła się bez kontrowersji. Na wydarzeniu pojawili się również przeciwnicy dziennikarza. Manifestanci przynieśli transparenty z różnymi hasłami. Można wyróżnić między innymi wizerunek księdza Jerzego Popiełuszki, o którym nieprzychylnie wypowiadał się Urban. Pojawiły się również fotografie ofiary władzy PRL. Nie zabrakło też obraźliwych karykatur. W tamtym czasie na grobie Urbana zamiast kwiatów także postawiono butelkę alkoholu. ZOBACZ TEŻ: Magda Gessler wyśmiała uszy Jerzego Urbana w programie "MasterChef". Płynęła rozbawiona z naleśnikiem w ręku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.