Kazik dopiero co wyszedł ze szpitala. Pojawił się na pogrzebie przyjaciela z zespołu

2 października świat fanów Kultu runął. W wieku 61 lat odszedł muzyk zespołu - Janusz Grudziński. 20 października odbył się jego pogrzeb. Nie zabrakło na nim Kazika, z którym przez lata wspólnie koncertowali, mimo że ten dopiero co sam wyszedł ze szpitala.

Fani zespołu Kult byli zrozpaczeni, gdy do szpitala trafił uwielbiany przez nich Kazik Staszewski. Niestety, inny muzyk grający w tej grupie odszedł w ostatnich dniach. Janusz Grudziński zmarł niespodziewanie drugiego października w wieku 61 lat. Przyczyna jego śmierci nie została podana do wiadomości publicznej, a sprawą tą zajmuje się prokuratura dzielnicy Ochota w Warszawie.

Zobacz wideo Kazik napisał do papieża. Przyszła odpowiedź

Kazik Staszewski dopiero co wyszedł ze szpitala. Ale pogrzebu przyjaciela nie odpuścił

Klawiszowiec zmarł dwa tygodnie przed swoimi urodzinami. 17 października obchodziłby 62. urodziny. Dwa tygodnie po śmierci Grudzińskiego w sieci pojawiły się informacje dotyczące jego pogrzebu. Ostatnia droga muzyka odbyła się w piątek 20 października w Kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Po mszy trumna z ciałem zmarłego została odprowadzona na Cmentarz Parafialny w Tłuszczu przy ul. Długiej. Janusz Grudziński został pochowany w rodzinnej mogile. W pogrzebie uczestniczyła nie tylko najbliższa rodzina, ale również przyjaciele. Nie zabrakło osób z branży muzycznej. W pogrzebie wzięli udział m.in. Muniek Staszczyk, Piotr Morawiec, Robert Mazurek.

Nie zabrakło również lidera zespołu, w którym grał Grudziński - Kazika, który jeszcze kilka dni temu przebywał w szpitalu. Jak wiadomo, muzyk przeszedł operację. Podczas pogrzebu liderowi Kultu towarzyszyła żona, Anna Staszewska. Więcej zdjęć z uroczystości pogrzebowych znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Janusz Grudziński odszedł. Ale muzyka Kultu będzie wiecznie żywa

Janusz Grudziński dołączył do Kultu w 1982 roku. Grał w zespole aż do 2020 roku, nie licząc krótkiej przerwy. Był multiinstrumentalistą. Ludzie zapamiętają go z gry na klawiszach, gitarze i wiolonczeli. Kult powstał na początku 1982 na bazie zespołów Poland oraz Novelty Poland, a do pierwszego składu weszli: Kazik Staszewski, Piotr Wieteska , Tadeusz Bagan  i Dariusz Gierszewski.  Wkrótce Januszewski i Bagan opuścili zespół, po czym założyli własną grupę Totentanz. Jednocześnie do Kultu na kilka miesięcy dołączył Piotr Morawiec, jednak jego miejsce w listopadzie 1982 roku zajął Janusz Grudziński. Kult w trzyosobowym składzie (Staszewski, Grudziński, Wieteska) napisał m.in. piosenki „Wspaniała nowina", „Hej, czy nie wiecie" i „Religia wielkiego Babilonu", które w kolejnych latach trafiły na pierwsze dwie płyty zespołu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.