Kazik przebywał w szpitalu. Ujawniono nowe informacje o jego stanie zdrowia. Co z koncertami?

Kazik Staszewski kilka dni temu trafił do szpitala. Zespół Kult podał nowe informacje na temat jego stanu zdrowia. Koncerty zostały przełożone.

Kazik Staszewski to znany muzyk rockowy, który występuje zarówno solo, jak i z zespołem Kult. W czwartek 12 października dowiedzieliśmy się, że artysta trafił do szpitala. Zespół poinformował o odwołanych koncertach w Hamburgu i Berlinie. Zapewniano jednak, że stan Kazika jest stabilny. - To sprawy prywatne, nic więcej nie powiem. Mogę jedynie dodać, że nie ma zagrożenia życia. Na pewno Kazik, jak przekazaliśmy, nie może uczestniczyć w najbliższych koncertach - powiedział Piotr Wieteska w rozmowie z Onetem. Teraz na oficjalnej stronie Kultu na Facebooku pojawiło się krótkie wideo nagrane przez Kazika i nowe informacje na temat jego stanu zdrowia.

Zobacz wideo Kubicka o pobycie w szpitalu

Kazik Staszewski wyszedł ze szpitala. Na razie nie jest w stanie koncertować

Z nagrania wynika, że Kazik przebywa już w domu. Na krótkim filmie powiedział tylko: "Dziękuję za wszystkie życzenia". We wpisie na Facebooku czytamy, że jego stan się poprawił, jednak na razie nie jest możliwe, aby występował na scenie.

Szanowni, niestety, ale najbliższe koncerty w Białymstoku i Warszawie zostają również przeniesione... Powrót Kazika do pełni sił wymaga jeszcze trochę czasu. Mimo znaczącej poprawy, jego obecny stan nie pozwala na powrót na scenę i stawienie czoła przeszło dwuipółgodzinnemu koncertowi. A innych przecież nie gramy. W związku z tym, mając na uwadze zdrowie Kazimierza, podjęliśmy decyzję o przesunięciu w czasie najbliższych trzech koncertów, które mieliśmy zagrać w ramach Trasy Pomarańczowej 2023 - poinformował zespół i podał nowe daty koncertów.

"Liczymy na waszą wyrozumiałość. Mamy jednocześnie pełną świadomość, że mogliśmy naszą decyzją pokrzyżować wasze plany, ale w zaistniałej sytuacji nie wyobrażaliśmy sobie, żeby postąpić inaczej. Zdrowie ma się jedno, a dni w kalendarzu jednak trochę więcej" - dodał zespół. W komentarzach Kazik Staszewski może liczyć na ciepłe słowa od fanów.

Kazik Staszewski przeszedł zabieg

Robert Mazurek, dziennikarz i przyjaciel Kazika Staszewskiego, na antenie Radia RMF FM zdradził więcej na temat stanu zdrowia muzyka. Zrobił to podczas rozmowy z Pawłem Domagałą. Okazało się, że Kazik przeszedł nagły zabieg. - Nota bene Kazik nie jest chory. To był zabieg w szpitalu. Nagły, ale wszystko z nim dobrze. Filmik nagrał dzisiaj, że żyje i wysyłał znajomym i ja też dostałem. Żyje, gada. Wszystko z nim dobrze. Będzie dobrze - uspokajał Mazurek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.