Paweł Wawrzecki opiekuje się chorą córką. Szykuje 41-letnią Anię do przeprowadzki

Paweł Wawrzecki miał ponoć podjąć decyzję, jak połączyć swoje życie, które dzieli między dwa kontynenty. Jego córkę Anię czeka prawdziwa rewolucja.

Paweł Wawrzecki dzieli swoje życie na dwa domy już od dłuższego czasu. W Stanach mieszka jego żona Izabela, ale w Polsce, pod opieką bliskich, mieszka jego córka, urodzona ponad 40 lat temu z porażeniem mózgowym. Aktor często przemieszcza się z kontynentu na kontynent, a sytuacja ta zaczyna być dla niego coraz bardziej kłopotliwa.

Zobacz wideo Jak rozpoznać u dziecka ADHD? "To nie jest tak, że mając ADHD zacznie biegać i roznosić studio"

Paweł Wawrzecki żyje na dwa domy

Paweł Wawrzecki w 2002 roku został wdowcem. Barbara Winiarska, jego pierwsza żona, zmarła na tętniaka mózgu. Aktor został sam razem z córką, wymagającą ciągłej opieki. Po latach na wyjeździe z Teatrem Kwadrat do Chicago poznał nową miłość. Izabela Roman, właścicielka firmy farmaceutycznej, mieszka jednak w Stanach Zjednoczonych.

Wawrzecki porzucił aktorstwo i w 2020 roku częściowo przeprowadził się do USA. Nie mógł jednak zabrać ze sobą córki - dla Anny taka podróż jest trudna, poza tym kobieta jest przyzwyczajona do domu w Polsce. Aktor jest w kraju regularnie, zaś w czasie jego wyjazdów opiekuje się nią bliska rodzina. Sytuacja ta ciąży jednak wszystkim stronom. "Nie da się ukryć, że jesteśmy coraz starsi, a wielogodzinne loty coraz trudniejsze do zniesienia" - mówił Wawrzecki w rozmowie z "Rewią".

Paweł Wawrzecki podjął decyzję o przeprowadzce córki

Dlatego powoli oswaja córkę z perspektywą całkowitej przeprowadzki do Stanów. Niedawno razem byli w Chicago. "Izabela zadbała o to, aby z Nowego Jorku przyjechała jej córka i spędziła trochę czasu z Anią w Chicago. A ona sama też ma dla córki Pawła mnóstwo empatii i ciepła" - zdradził w rozmowie z Wp.pl znajomy pary.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.