Krawczyk Junior ma śpiewać w Opolu. Menadżer Krzysztofa Krawczyka: Żeby tylko nie wydarzyło się nieszczęście [PLOTEK EXCLUSIVE]

Krzysztof Igor Krawczyk dołączy do Trubadurów i razem z nimi wystąpi na opolskim festiwalu. Do tego pomysłu sceptycznie nastawiony jest menadżer Krzysztofa Krawczyka. W rozmowie z Plotkiem podkreśla, że syn wokalisty ma problemy zdrowotne i może dojść do nieszczęścia.

Zespół Trubadurzy na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu będzie świętował swoją 60-tkę. Ekipa z Marianem Lichtmanem na czele jest więc obecna na scenie muzycznej tyle lat, ile sam festiwal. Na scenę grupa zaprosiła także syna Krzysztofa Krawczyka, który ma wystąpić z nimi gościnnie. Postanowiliśmy spytać menadżera zmarłego artysty, Andrzeja Kosmalę, czy czeka na występ Krawczyka Juniora w Opolu.

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją

Andrzej Kosmala nie czeka na występ Krawczyka Juniora w Opolu: Nie mój cyrk, nie moje małpy

Andrzej Kosmala na początku rozmowy stwierdził, że występ Krawczyka Juniora niezbyt go interesuje. Rzekł nawet, że to "nie jego cyrk, nie jego małpy". Podkreślił jednak, że występ na opolskim festiwalu może być dla syna Krzysztofa Krawczyka niebezpieczny. Wszystko przez problemy zdrowotne, z którymi się zmaga od lat. Przypomnijmy, że Krawczyk Junior od dzieciństwa choruje na padaczkę pourazową, która  zaostrza się pod wpływem stresu. 

Nie mój cyrk, nie moje mały. Jeszcze kilka dni temu Marian Lichtman ogłaszał, że Igor Krawczyk nie wystąpi, bo nie pozwala mu lekarz. O tym, że ze względów zdrowotnych działania artystyczne Igora nie mogą mieć charakteru zawodowego, wiadomo od lat. Żeby się tylko nie wydarzyło nieszczęście - powiedział Andrzej Kosmala w rozmowie z Plotkiem.

Andrzej KosmalaAndrzej Kosmala Fot. Michal Zebrowski/East News

Kosmala jest sceptycznie nastawiony do występu Trubadurów w Opolu. Dopytuje o członków zespołu

Andrzej Kosmala od dawna nie ukrywa, że nie ma dobrych relacji z Marianem Lichtmanem. To właśnie Lichtman próbował wziąć pod swoje skrzydła Krzysztofa Igora Krawczyka po śmierci jego ojca. Zdarzało mu się też krytykować postępowanie menadżera i żony zmarłego wokalisty. Andrzej Kosmala przypomniał w rozmowie z Plotkiem, że wciąż nie wydano wspólnej płyty z duetami obu Krawczyków. Jednocześnie wbił szpilę w opolski występ Trubadurów, zaznaczając, że zabraknie na nim ważnych członków zespołu. 

Życzę Krzysiowi jak najlepiej. Wciąż czeka na wydanie płyta duetów Juniora i Seniora, którą nagraliśmy w naszym K&K Studio. Praca w studio, gdzie jest spokój, nie jest groźna tak, jak w tumulcie estrady. Ten występ jest z okazji 60-lecia Trubadurów. Dlaczego nie ma w składzie odwiecznych Trubadurów: Ryszarda Poznakowskiego i Piotra Kuźniaka? - dopytuje Andrzej Kosmala w rozmowie z Plotkiem.

Krzysztof Igor KrawczykKrzysztof Igor Krawczyk Fot. MAREK KUDELSKI/EN

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.