Emil Haidar poinformował o pogrzebie ojca. Rodzina ma ważną prośbę do żałobników

Nie żyje Riad Haidar, ojciec Emila Haidara. Syn właśnie poinformował o ceremonii pogrzebowej ojca. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w Białej Podlaskiej. Rodzina zwróciła się z ważną prośbą do żałobników.

25 maja media obiegła informacja o śmierci doktora Riada Haidara. Ojciec Emila Haidara zmarł w wieku 72 lat, wcześniej długo chorował. "Szanowni Państwo, z wielką przykrością i żalem informujemy, że dziś rano po długiej walce z chorobą odszedł Doktor Riad Haidar, poseł na Sejm RP. Wszelkie inne informacje zostaną podane w odrębnym komunikacie" - napisano na Facebooku Haidara. Emil Haidar właśnie opublikował na Instagramie informację o pochówku swojego ojca. Nabożeństwo odbędzie się w cerkwi w Białej Podlaskiej.

Zobacz wideo 19 września 2022 r. pożegnaliśmy królową Elżbietę II

Emil Haidar poinformował o pogrzebie ojca. Nabożeństwo odbędzie się w cerkwi

Riad Hajdar urodził się w Syrii, ale od 1989 roku miał także polskie obywatelstwo. W ostatnich latach pełnił funkcję ordynatora Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej i był cenionym lekarzem. Był także zaangażowany w politykę. Riad wychował dwóch synów, Emila i Kamila. Emil swego czasu często pojawiał się w mediach, kiedy był w związku z Dodą. Niedawno został ojcem trzeciego dziecka. Jego brat, Kamil, związany jest ze stylistką Zofią Ślotałą. Para wychowuje razem dwoje dzieci. Po śmierci teścia opublikowała na Instagramie poruszający wpis. "Odszedł wielki człowiek a prywatnie najlepszy teść, jakiego mogłam sobie wyobrazić. Riad był pełny empatii do ludzi, a największym celem jego życia było pomaganie innym. Był cudownym dziadkiem i wielkim wsparciem dla wszystkich wokół. Riad, twój telefon nigdy nie przestawał dzwonić, a mimo to zawsze miałeś czas dla rodziny, a przed wszystkich dla wnuków, którzy uwielbiali z tobą spędzać czas i szaleć w ogródku" - napisała. Emil Haidar właśnie udostępnił na Instagramie informację o dacie pogrzebu ojca.

Emil Haidar, Oliwia Haidar, Wiktoria Haidar Wiedzieliście, że Emil Haidar ma tak piękne córki? 18-letnie bliźniaczki robią furorę na Instagramie

Nabożeństwo żałobne w intencji zmarłego dobędzie się 3 czerwca 2023 roku o godzinie 12:00 w Cerkwi p.w. Świętych Cyryla i Metodego przy ul. Terebelskiej w Białej Podlaskiej. Następnie złożymy ciało do grobu na cmentarzu komunalnym - czytamy w nekrologu.
 

Ceremonia pogrzebowa Raida Haidara. Rodzina prosi o nieskładanie wieńców i kwiatów

Riad Haidar był nie tylko lekarzem, ale także cenionym społecznikiem. Był także od kilku lat zaangażowany w politykę. Po jego śmierci kondolencje dla rodziny opublikowała m.in. wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska. "Dotarła do mnie smutna wiadomość o śmierci naszego kolegi, Riada Haidara, posła Koalicji Obywatelskiej i członka Inicjatywy Polskiej. Szanowanego lekarza i społecznika. Przede wszystkim dobrego człowieka, który całe swoje życie pomagał innym. Rodzinie składam wyrazy współczucia" - napisała na Twitterze. W duchu zaangażowania doktora Haidara w sprawy społeczne rodzina poprosiła, aby na ceremonię pogrzebową nie przynosić wieńców i kwiatów, a środki na nie przeznaczone wpłacić na wsparcie budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

Więcej o: