Zhańbiony, ale zadowolony z siebie książę Andrzej na koronacji. Przywrócono mu honory? Poddani nie zapomnieli. Wygwizdali go

Książę Andrzej pojawił się na koronacji brata. Choć trzy lata temu odebrano mu tytuł i patronaty, to zjawił się w królewskich ceremonialnych szatach. Szybko zauważono kontrast z księciem Harrym, który na ceremonię musiał przyjechać w "zwykłym" garniturze.

Książę Andrzej określany jest jako czarna owca rodziny królewskiej, ale bliscy traktują go ze znacznie większym pobłażaniem. Oficjalnie nie reprezentuje brytyjskiej korony od trzech lat. Jest to skutek znajomości z nieżyjącym już milionerem pedofilem Jeffreyem Epsteinem i skandalu z Virginią Roberts Giuffre, która oskarżyła go o molestowanie seksualne. Ostatecznie sprawa zakończyła się na wielomilionowej ugodzie, ale niesmak i oskarżenia o czyny pedofilskie pozostały żywe w pamięci wszystkich. Tak przynajmniej mogło się wydawać aż do koronacji. 6 maja brat króla Karola pojawił się w Opactwie Westminsterskim. Zdaje się, że rodzina zapomniała o jego poczynaniach, bo miał na sobie tradycyjne królewskie szaty, do których miał już nie mieć praw. Nie zapomnieli jednak poddani, którzy go wygwizdali. Książę jednak nie wydawał się tym przejmować.

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Książę Andrzej wygwizdany przez tłum na koronacji brata. Pojawił się w królewskich szatach 

Książę Andrzej nie mógł przegapić koronacji króla Karola. Na próżno wśród zaproszonych szukać jego byłej żony. Sarah Ferguson nie dostała zaproszenia. Mimo okrycia hańbą rodziny królewskiej, brat króla na koronacji pojawił się w tradycyjnym, ceremonialnym stroju królewskim. Warto zaznaczyć, że książę Harry, który dobrowolnie zrezygnował z wypełniania królewskich obowiązków, miał na sobie elegancki garnitur, bez żadnych odznaczeń. Andrzej, podobnie jak Harry zostali posadzeni blisko siebie, z dala od króla, księżnej Kate i księcia Williama. 

Kwestia stroju księcia Andrzeja wywołała niemałe zamieszanie. Zdaje się, że rodzina królewska puściła w niepamięć jego przeszłość. Inaczej sprawa wygląda w przypadku poddanych, którzy w mediach społecznościowych momentalnie wytknęli royalsom hipokryzję. Jak donosi "Mirror", Andrzej został też wygwizdany przez tłum w drodze do opactwa, do którego kierował się z szerokim uśmiechem. Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na górze strony. 

Książę Andrzej został oskarżony o napaść na ofiarę handlu ludźmi w celach seksualnych i pozbawiony patronatów - nosi pełne królewskie szaty - które mają symbolizować jego honor i rycerskość. Książę Harry na koronacji ojca pojawia się garniturze, ponieważ przeniósł się do USA - czytamy na Twitterze.

Książę Andrzej - jak wygląda jego życie po skandalu seksualnym?

Książę Andrzej mieszka w brytyjskiej rezydencji Royal Lodge, która znajduje się na terenie Wielkiego Parku w Windsorze. Luksusowy obiekt ma aż 30 sypialni. Utrzymanie posiadłości wiąże się z wysokimi kosztami. W tej kwestii może liczyć na pomoc brata, który sponsoruje mu utrzymanie rezydencji. Dużo mówi się o chęci wyrzucenia księcia z luksusowych warunków przez króla, jednak na ten moment nic nie wskazuje na to, by miało się to wydarzyć. Po skandalu Andrzej musi opłacać własną ochronę, został również pozbawiony królewskich dotacji. Jak przyznała była żona księcia w jednym z wywiadów, ten jest wzorowym dziadkiem dla swoich wnucząt: Sienny i Augusta, dzieci księżniczki Eugenii i księżniczki Beatrycze.