Met Gala 2023. Kim Kardashian z bielizną z pereł, spóźniona Rihanna okryła brzuch kwiatami [DUŻO ZDJĘĆ]

Tegoroczna Met Gala za nami. Gwiazdy ponownie puściły wodze fantazji, jeśli chodzi o interpretacje tegorocznego tematu, a część stylizacji na pewno przejdzie do historii.

Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek maja, który w tym roku wypadł już pierwszego dnia miesiąca, byliśmy świadkami kolejnej met Gali. Modowe wydarzenie odbywające się w Metropolitan Museum of Art tym razem poświęcone było wspomnieniu kunsztu zmarłego w 2018 roku Karla Lagerfelda. Projektant związany był z kilkoma wielkim domami mody - m.in. Balmain, Patou czy Chloé, a w 1983 roku dołączył zaczął tworzyć dla Chanel. Gwiazdy miały więc naprawdę duże pole do popisu.

Zobacz wideo Sandra Kubicka ocenia stylizacje

Met Gala 2023. Rihanna się spóźniła. Była z ukochanym

W tym roku na czerwony dywan Rihanna w towarzystwie ukochanego A$AP Rocky'ego zjawili się w Metropolitan Museum of Art odrobinę spóźnieni. Warto było jednak czekać, bo wokalistka zaprezentowała się w przepięknej białej kreacji, której kwiatowe aplikacje zasłaniały ciążowy brzuch. Po zdjęciu górnej części stroju Rihanna rozrzuciła na schody spektakularny tren. Podobny efekt, ale z użyciem niebywale długiej peleryny, na schodach Metropolitan Museum of Art Kim osiągnęła Kardashian. Jednak nie ten element stroju najbardziej przykuł uwagę celebrytki. Na tegorocznej Met Gali miała talię ciasno ściśniętą cielistym gorsetem, a górę i dół stroju zastąpiła perłami. Ich sznur na ciele celebrytki sięgał aż do ziemi. Więcej zdjęć stylizacji gwiazd znajdziecie poniżej oraz w galerii na górze strony.

RihannaRihanna Evan Agostini, Agencja Gazeta

Kim KardashianKim Kardashian Evan Agostini, Agencja Gazeta

Cara DelevingneCara Delevingne Evan Agostini, Agencja Gazeta

Gigi HadidGigi Hadid Evan Agostini, Agencja Gazeta

Amanda SeyfriedAmanda Seyfried Evan Agostini, Agencja Gazeta

Lily JamesLily James Evan Agostini, Agencja Gazeta

Viola DavisViola Davis Evan Agostini, Agencja Gazeta

Rita OraRita Ora Evan Agostini, Agencja Gazeta

Jared Leto i Doja Cat przebrali się za kotkę Karla Lagerfelda

Nie wszystkie gwiazdy na tegorocznej Met Gali wybrały kreacje inspirowane stylizacjami stworzonymi przez Karla Lagerfelda. Kilka z nich zdecydowało się na nieco mniej oczywiste podejście do tematu modowej imprezy. Jared LetoDoja Cat przebrali się za słynną Choupette, ukochaną kotkę zmarłego projektanta. Aktor miał na sobie niezwykle realistycznie wyglądający futrzany kostium, a wokalistka skorzystała z charakteryzacji, upodabniając się do kota. Te, a także o wiele więcej stylizacji gwiazd z czerwonego dywanu, w tym Kylie Jenner, Brooklyna Beckhama i Nicola Peltz czy Kate Moss z córką znajdziecie w galerii na górze strony.

Więcej o: