Charlie Chaplin bez makijażu. Ciężko go poznać. W naturalnym wydaniu był prawdziwym bożyszczem kobiet

Charlie Chaplin to legendarny brytyjski aktor i reżyser kina niemego, który występował w charakterystycznym makijażu. Jego białą twarz, czarne brwi i podkreślone oczy kojarzy mnóstwo osób. Jak wyglądał w naturalnym wydaniu?

Charlie Chaplin dzięki swemu talentowi potrafił rozbawić wielu do łez. Często występował z melonikiem i laseczką. Grał zabawnego pechowca, a w życiu prywatnym był prawdziwym uwodzicielem. Miał cztery żony i liczne romanse. Dziś skupimy się jednak na jego wyglądzie. Jak znany aktor wygląda bez makijażu? Niektórzy mogą mieć problem z rozpoznaniem go. 

Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

Charlie Chaplin bez makijażu. Śmieszek był w rzeczywistości przystojniakiem

Aktor zasłynął z wybielonej twarzy, czarnych brwi, które były przesadnie uniesione oraz krótkiego wąsa. Miał ponadto podkreślone na czarno oczy, co pogłębiało jego spojrzenie. Naturalnie Chaplin miał delikatny zarost lub jego brak, nieco cieńsze brwi i kręcone, krótkie włosy, które opadały mu na czoło. Bez makijażu był niepodobny do swojej scenicznej postaci. Zobaczcie, jak się prezentuje na zdjęciu, na którym nie ma żadnej charakteryzacji. Ciężko pomyśleć, że ten sam mężczyzna potrafił bawić na ekranie do łez.

Charlie ChaplinCharlie Chaplin National Portrait Gallery London /domena publiczna /Wikimedia.org

Charlie Chaplin - kariera i życie prywatne

Aktor zaczynał od występowania na deskach teatru. Jego gestykulacja i mimika twarzy zostały wkrótce docenione przez cały świat. Ludzie, którzy mieli okazję z nim wspołpracować, wspominali go jako dobrze przygotowanego do pracy. Chaplin wystąpił w między innymi: "Charlie policjantem", "Charlie żołnierzem", "Gorączce złota" oraz "Dyktatorze". Prywatnie cztery razy stanął na ślubnym kobiercu. Do jego wybranek należały Mildred Harris, Lita Grey, Paulette Goddard i Oona Chaplin. Aktor doczekał się z ostatnią z kobiet ośmiu dzieci, a ostatnie z nich przyszło na świat, kiedy Chaplin miał 72 lata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.