Jest jedną z najbogatszych kobiet na świecie. Jak dziś wygląda? "Nie noszę biżuterii"

Francoise Bettencourt Meyers jest jedną z najbogatszych kobiet na świecie. Ten zaszczytny tytuł zyskała dzięki temu, że została dziedziczką ogromnego rodzinnego majątku. Jej dziadek założył markę kosmetyczną L'Oreal. Jak wygląda 69-latka? Wybiera stonowane stroje i rezygnuje z biżuterii. Rzadko pokazuje się publicznie.

W 2018 roku, po śmierci swojej matki, Liliane, Francoise Bettencourt Meyers trafiła na listę miliarderów magazynu Forbes. W 2022 roku ten sam magazyn umieścił ją na pierwszym miejscu listy najbogatszych kobiet na świecie. Forbes oszacował wartość jej fortuny na 74,8 miliarda dolarów. Dziś sięga już 81,49 miliarda dolarów i 69-latka znajduje się na 12. miejscu najbogatszych ludzi na świecie. Kim jest wnuczka kosmetycznego giganta L'Oreal i jak dziś wygląda?

Zobacz wideo Paulina Rzeźniczak odpowiada na hejt. Zastanawia się, czy zniknąć z mediów społecznościowych

'Love Island' "Love Island". Alicja dopiero odpadła, a Mateusz już całuje się z... Olą!

Francoise Bettencourt Meyers jest 12. najbogatszą osobą na świecie. Co o niej wiemy?

Francoise Bettencourt Meyers urodziła się 10 lutego 1953 roku w Neuilly-sur-Seine we Francji. Jej matka Liliane Bettencourt była córką założyciela marki L'Oreal, kobieta już jako 15-latka podjęła staż w rodzinnej firmie i zaczęła od mieszania mikstur kosmetycznych i przyklejania etykiet do butelek szamponów. W roku, w którym zmarła, była okrzyknięta najbogatszą kobietą na świecie. Miała wtedy 94 lata. Po śmierci Liliane rodzinny majątek trafił w ręce Francoise, tym samym kobieta przejęła także po matce tytuł. W 2018 roku, rok po śmierci Liliane, Francoise znalazła się na liście najbogatszych kobiet świata.

Francoise Bettencourt Meyers z rodzicamiFrancoise Bettencourt Meyers z rodzicami fot. screen youtube.com/ L'affaire Bettencourt - Documentaire

Francoise Bettencourt Meyers jest nie tylko dziedziczką gigantycznej fortuny, ale także pisarką, pianistką i cenioną filantropką. Kobieta wspiera fundację Bettencourt Schueller, którą odziedziczyła po śmierci matki. Kiedy w Paryżu spłonęła część katedry Notre-Dame de Paris, Meyers przeznaczyła 226 milionów dolarów na jej odbudowę. Kobieta prowadzi skromne życie, unika blasku fleszy i nie epatuje bogactwem. Na rozmowę z mediami zgadza się tylko wtedy, kiedy jest to absolutnie konieczne ze względu na jej działalność zawodową. Jak wygląda na co dzień? Jak sama przyznała, nie nosi nawet biżuterii. Charakterystycznym elementem jej wizerunku są czarne okulary w grubych oprawkach, Kobieta wybiera stonowane kolory i najczęściej widywana jest w garniturach, które ożywia kolorowymi chustami.

Powtórzę raz jeszcze. Wiem, że jestem uprzywilejowana, ale jak widać, nie mieszkam w prywatnym hotelu. Nie jesteśmy wielkimi kolekcjonerami sztuki i, jak widzisz, nie noszę biżuterii - wyznała w rozmowie z delhi-magazine.com.

Francoise Bettencourt Meyers od 1984 roku związana jest z Jean-Pierre Meyersem, który jest członkiem zarządu w firmach L'Oreal i Nestle. Para ma dwóch synów - Jeana-Victora i Nicolasa.

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Doda Doda ma luksusowy penthouse. Uwagę zwraca garderoba piosenkarki. Oj, robi wrażenie!

Zobacz też: "Magia nagości". 23-letnia matka do programu zabrała swojego eks. Rozczarowała się, gdy zobaczyła jądra kandydatów

Więcej o: