Bartłomiej Drągowski powołany do kadry. Rok temu wziął bajkowy ślub. To dla niej zerwał z wizerunkiem wikinga

Bartłomiej Drągowski dołączył do grona zawodników, których selekcjoner Fernando Santos powołał na najbliższe zgrupowanie. Co wiemy o piłkarzu?

25-letni Bartłomiej Drągowski pierwsze kroki jako bramkarz stawiał w Jagiellonii Białystok. W 2016 roku przeszedł do klubu AFC Fiorentina, a w 2022 roku podpisał trzyletni kontrakt z włoskim Spezia Calcio. Piłkarz zadebiutował w reprezentacji Polski w 2020 roku w towarzyskim meczu z Finlandią. Został także powołany przez Czesława Michniewicza na mistrzostwa w Katarze, jednak z udziału w turnieju wykluczyła go kontuzja. 17 marca 2023 roku nowy selekcjoner Fernando Santos wymienił Bartłomieja Drągowskiego wśród powołanych na najbliższe mecze reprezentacji Polski.

Zobacz wideo O czym Santos rozmawiał z Lewym?

Bartłomiej Drągowski ożenił się z modelką. Doczekał się także dziecka

Pochodzący z Białegostoku Drągowski zamiłowanie do piłki nożnej ma w genach. Bramkarz jest synem Dariusza Drągowskiego, który w Jagiellonii Białystok grał na pozycji pomocnika. Niewykluczone, że powołany przez Santosa zawodnik już za parę lat także będzie mógł przekazać miłość do sportu kolejnym pokoleniom. Bartłomiej Drągowski sam bowiem został ojcem pod koniec 2021 roku.

 

W czerwcu 2022 bramkarz wziął iście bajkowy ślub z ukochaną, również pochodzącą z Białegostoku modelką Agnieszką Abramczyk. Jak donosi Pudelek, zakochani sakramentalne "tak" powiedzieli sobie w luksusowym hotelu Lipowy Most położonym niedaleko podlaskiej Puszczy Knyszyńskiej. Panna młoda na swój wyjątkowy dzień wybrała suknię z hiszpańskim dekoltem i opadającymi, luźnymi rękawami, a jej wybranek miał dość nietypowy, jasny garnitur. Dumny tata na jednym ze zdjęć do ołtarza maszerował także z dzieckiem pary.

 

Fani Bartłomieja Drągowskiego mogli być też w dniu ślubu bramkarza dość mocno zdziwieni jego metamorfozą. Piłkarz skrócił bowiem brodę, a także obciął swoje długie włosy, dzięki którym bardzo przypominał wikinga. Takim przydomkiem był zresztą przez wielu określany.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.