Tiktokowy ksiądz przekonuje, że Jan Paweł II mógł nic nie zrobić, bo "był tylko człowiekiem". W komentarzach burza

Po kolejnym głośnym dokumencie TVN24 w sprawie pedofilii w Kościele i tego, ile i o czym wiedział Jan Paweł II, również księża aktywni na TikToku zabierają głos. Ksiądz Sebastian z pół milionem obserwatorów tłumaczy, jak to działa. Bez zaskoczeń.

Z najnowszych materiałów, zgromadzonych i przedstawionych w kolejnym reportażu na TVN24 wynika, że Jan Paweł II świetnie wiedział o nadużyciach seksualnych księży jeszcze zanim został papieżem. W reportażu Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3" pokazano wypowiedzi osób, które dowodzą, że Jan Paweł II wiedział o skłonnościach do pedofilii wśród swoich podwładnych, jednak zdecydował się nic z tym nie robić.

Aktywni na TikToku młodzi księża mają teraz twardy orzech do zgryzienia. Zajęci ewangelizacją niezainteresowanej Kościołem młodzieży, tłumaczą poniedziałkowy reportaż na swój sposób. Ksiądz Sebastian Picur, którego na platformie obserwuje ponad pół miliona osób, wybrał jedną z gorszych opcji.

Zobacz wideo Biskup Milewski przeprasza za milczenie polskich biskupów w sprawach związanych z pedofilią

Ksiądz na TikToku o Harrym PotterzeKsiądz Piotr zapytany o Harry'ego Pottera. Internauci nie zostawili suchej nitki

Ksiądz na TikToku tłumaczy, że Jan Paweł II nic nie zrobił, bo "był tylko człowiekiem"

Ksiądz Sebastian Paciur chętnie i często publikuje na TikToku. Tłumaczy zawiłości wiary i działania Kościoła, urządza czytania z Biblii, zachęca do kapłaństwa i pokazuje codzienne życie młodego księdza. Dopytywany od poniedziałku o swoje zdanie na temat "zamieszania wokół tematu Jana Pawła II", ksiądz zdecydował się na udzielenie odpowiedzi krótkiej, acz treściwej:

Czy Jan Paweł II mógł popełniać błędy? Tak, ponieważ był człowiekiem. W testamencie napisał "Wszystkich proszę o wybaczenie" - stwierdził ksiądz.

Do tego dołączył odpowiedź na niezadane pytanie o wątpliwą w takim razie kwestię świętości polskiego papieża. Ksiądz wątpliwości nie ma, albowiem...

Pomimo to... świętość Papieża potwierdzają liczne cuda i łaski wyproszone przez jego modlitwy i wstawiennictwo.

Ksiądz Grzegorz tiktokerKsiądz robi furorę na TikToku. Uczy, jak prawidłowo klękać. Sposób jest tylko jeden

Czy jego widzowie są przekonani? Chyba nieszczególnie...

Błędem to może być przejechanie na czerwonym, a nie takie coś...
To nie jest błąd, tylko celowe działanie, bo tak było łatwiej.
Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nie molestował dziecka.
Należy rozróżniać błędy od zamierzonych przestępstw powodujących kolejne zbrodnie.

Tymczasem na profilach społecznościowych polityków PiS trwa poruszenie i masowe zmienianie zdjęć na archiwalne fotki z cytatami z Jana Pawła II - niezależnie od faktów, jakie pokazał reportaż TVN24. Warto dodać, że to już kolejny materiał w tej sprawie, z kolejnymi nowymi faktami o kolejnych ofiarach, które nigdy nie doczekały się sprawiedliwości i działań ze strony Kościoła.

Więcej o: