Józef Wojciechowski zaczynał od rozładunku towaru, dziś jest miliarderem. Tak przedsiębiorca dorobił się fortuny

Józef Wojciechowski jest jednym z najbogatszych Polaków. Już w młodości chciał mieć własną działalność gospodarczą. Na drodze do rozwoju stanął mu niesprzyjający ustrój, jednak i na to znalazł lekarstwo. Dzisiaj biznesmen ma na koncie fortunę.

Józef Wojciechowski to znany biznesmen, który dorobił się przez lata imponującego majątku. Poszedł w ślady ojca i otworzył własne przedsiębiorstwo. Jego początki kariery nie były jednak tak spektakularne, jak dzisiejsze zarobki. W czasach szkolnych pracował dorywczo w browarze przy rozładunku wagonów z butelkami. Wykonywanie poleceń szybko przestało mu wystarczać.

Józef Wojciechowski. Droga do bogactwa znanego polskiego biznesmena

Już po zakończeniu edukacji w liceum Wojciechowski zdecydował się na zrobienie kursu na kierowników sklepu, dzięki czemu pierwsze stanowisko kierownicze w handlu zajmował jeszcze przed 20. rokiem życia. W trakcie ekonomicznych studiów zmieniał pracę kilkukrotnie, jednak jego celem była zawsze własna działalność.

Józef Wojciechowski przed Tuchlińską był mężem Michnowicz. Ta bardzo się zmieniła Tak dziś wygląda była żona Wojciechowskiego. Zrezygnowała z mocnej opalenizny

Do 30. urodzin miał sześć firm, a jego biznesy świetnie prosperowały. Niestety Wojciechowski rozwijał się w czasach, w których sytuacja w Polsce nie sprzyjała przedsiębiorczym biznesmenom. Nie chciał stracić wszystkiego, na co tak ciężko pracował, dlatego spieniężył swoje działalności i wyjechał do Szwecji, a potem do USA.

To właśnie za oceanem zajął się deweloperką. Dzięki konkurencyjnym cenom jego firma bardzo szybko się rozwijała, a popyt na mieszkania rósł w zawrotnym tempie.

Na początku lat 90. Wojciechowski odwiedził Polskę i uznał, że to czas rozwinąć biznes również w rodzinnym kraju. Kupił firmę Construction.

Obecnie majątek biznesmena szacuje się na około miliard złotych. Jest właścicielem kilku firm, hoteli, ośrodka turystycznego w Krynicy-Zdroju czy centrum handlowego w Białymstoku. W 2019 roku trafił na listę 100 najbogatszych Polaków według magazynu "Forbes".

Dzięki filmie J.W. Construction powstało ponad 25 tysięcy mieszkań i 350 domów jednorodzinnych w Łodzi, Gdyni, Warszawie i Katowicach.

Źródła: Polityka, Wprost, Wikipedia, Na Temat

Patrycja Tuchlińska, Józef Wojciechowski W takich luksusach żyją Tuchlińska i Wojciechowski. Dzieli ich 50 lat różnicy

Więcej o: