Nikoloz Basilaszwili oskarżony o przemoc domową. Nie on jedyny. Na liście polski sportowiec

Zeznania byłej partnerki Nikoloza Basilaszwili zszokowały opinię publiczną. To niestety niejedyny sportowiec, który został oskarżony o przemoc domową.

Nikoloz Basilaszwili, obecnie najlepszy gruziński tenisista, został oskarżony o przemoc domową, psychiczną i ekonomiczną. Jego była żona Neka Dorokaszwili wyznała, że mąż miał obrażać nie tylko ją, ale i jej rodzinę. Neka na każdym kroku słyszała od Nikoloza, że jest poddaną króla i ma wykonywać jego rozkazy. Szokujących historii z udziałem sportowców jest niestety więcej.

Zobacz wideo Joanna Racewicz była bierną ofiarą przemocy. Szybko zareagowała

Alexander Zverev miał znęcać się nad partnerką

W 2020 roku była partnerka Alexandra Zvereva, Olga Szarypowa, oskarżyła tenisistę o znęcanie. Po zakończeniu 15-miesięcznego śledztwa organizacji ATP poinformowano jednak, że nie da się udowodnić oskarżeń Szarypowej.

Bito mnie i nie będę dłużej milczeć. (...) Pierwszy raz zdarzyło się to na początku związku, kiedy doszło do kłótni i on uderzył moją głową o ścianę z taką siłą, że upadłam na podłogę - pisała na Instagramie.
 

Ryan Giggs wciąż czeka na proces

Walijski trener i piłkarz Ryan Giggs przez lata uchodził za wzór do naśladowania dla młodych sportowców. Osiągnął sukces w swoim zawodzie, był uznawany za pracowitego i skromnego. Legenda Manchesteru została jednak oskarżona przez byłą partnerką Kate Greville o przemoc. Ława przysięgłych po 23 godzinach obrad, w sierpniu 2022 roku, nie była w stanie wydać wyroku. Kolejny proces ma odbyć się w czerwcu 2023 roku.

Podszedł do mnie i uderzył mnie głową w twarz - zeznawała pokrzywdzona.
 

Jerome Boateng znęcał się nad partnerką

Niemiecki piłkarz Jerome Boateng był oskarżony o uszkodzenie ciała i znęcanie psychiczne się nad byłą partnerką Sherin Senler. Do zdarzenia miało dojść latem 2018 roku, gdy para wraz z dwójką dzieci przebywała na wakacjach na Karaibach. Finalnie piłkarz zapłacił 1,2 mln euro kary. Prokuratura w trakcie procesu domagała się kary więzienia, ale tej udało się Boatengowi uniknąć.

 

Sąd zmienił wyrok skazujący Dariusza Michalczewskiego

W grudniu 2016 roku Barbara Michalczewska wezwała policję. Przekazała, że pięściarz Dariusz Michalczewski znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Sportowiec został zatrzymany przez gdańską policję, ale nie przyznał się do postawionych mu zarzutów i odmawił składania wyjaśnień. Ostatecznie żona byłego pięściarza szybko wycofała zarzuty i nie wniosła oskarżenia. Prokuratura jednak rozpoczęła śledztwo. Choć na początku sąd pierwszej instancji uznał go za winnego znieważenia i uderzenia partnerki, jego prawnik złożył apelację, która okazała się skuteczna.

Dariusz MichalczewskiDariusz Michalczewski KAPIF.pl

Przemoc domowa - szukasz pomocy?

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. 

Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.