Zeznania byłej żony gruzińskiego tenisisty Nikoloza Basilaszwili. "Pierwszy raz zgwałcił mnie na naszym weselu"

Nikoloz Basilaszwili, gruziński tenisista został oskarżony o przemoc domową, psychiczną i ekonomiczną. Zeznania byłej żony Neki Dorokaszwili szokują.

Nikoloz Basilaszwili to obecnie najlepszy gruziński tenisista. W rankinguATP zajmuje 34. miejsce. Jednak zamiast o jego osiągnięciach sportowych mówi się o problemach z prawem. Sportowiec w sierpniu 2022 roku stanął przed sądem w Tbilisi. Prokuratura oskarża go o przemoc domową, psychiczną i ekonomiczną. Na rozprawie została przesłuchana była żona Neka Dorokaszwili. Opowiedziała o małżeństwie.

Zobacz wideo Na co stać Igę Świątek w tym sezonie? "Zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko"

Gruziński tenisista usłyszał zarzuty. Zeznania byłej żony szokują

Nikoloz Basilaszwili został aresztowany przez policję 22 maja 2020 roku. Gwiazda światowego tenisa wyszła za kaucją, ale sportowiec został oskarżony o przemoc fizyczną wobec żony w obecności małoletniego dziecka. W trakcie śledztwa przedstawione zostały mu kolejne zarzuty. 16 sierpnia 2022 roku w sądzie w Tbilisi została przesłuchana była żona. Opowiedziała o dniu ślubu, który powinien być najszczęśliwszym w jej życiu. Tak nie było.

Dowiedziałam w trakcie ślubu, że spotykał się z inną osobą. W dniu ślubu kobieta powinna być szczęśliwa, ja byłam bardzo nieszczęśliwa. Rozmowa o tym jest dla mnie niezwykle trudna. On pierwszy raz zgwałcił mnie na naszym weselu - cytuje Dorokaszwili portal "radiotavisupleba.ge".

W dalszej części zeznań Neka Dorokaszwili opowiedziała, jak wyglądało życie z tenisistą. Sportowiec znęcał się nad nią fizycznie, psychicznie i werbalnie.

Bardzo bolało, ale emocjonalnie było jeszcze trudniej. Nie rozumiałam, co się stało. Pięć, sześć miesięcy po ślubie dodatkowo zaczęłam być przez niego upokarzana, obrażana, a następnie zaczęła się przemoc fizyczna. Wlewał mi zimną wodę do ucha, ciągnął za włosy, nakładał mi na głowę jedzenie - wyznała w sądzie.

Sytuacja nie zmieniła się, gdy kobieta zaszła w ciąże. Tenisista obrażał nie tylko ją, ale i jej rodzinę. Dorokaszwili na każdym kroku słyszała od męża, że jest poddaną króla i ma wykonywać jego rozkazy.

Nawet gdy byłam w ciąży, określał mnie różnymi nazwami zwierząt: szczur, wąż, pchła. Używał też takich słów w odniesieniu do członków mojej rodziny - zeznała.
 

Sprawa wciąż jest w toku. Para była małżeństwem od 2013 do 2019 roku. Obecnie Neka Dorokashvili jest influencerką, modelką, a także posiada markę odzieżową. Jest bardzo aktywna na Instagramie, gdzie obserwuje ją 372 tys. osób.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.