Zapytał króla Karola o "powrót" księcia Harry'ego. Reakcja monarchy nie pozostawia złudzeń

Jeden ze studentów uniwersytetu we wschodnim Londynie podczas spotkania z królem Karolem III poruszył niewygodny dla monarchy temat. Postanowił skorzystać z niepowtarzalnej okazji spotkania z członkiem rodziny królewskiej i zadał pytanie o "powrót księcia Harry'ego".

Król Karol III odwiedził niedawno kampus Stratford University of East London z okazji 125. rocznicy jego istnienia. Monarcha z tej okazji odsłonił pamiątkową tablicę, otworzył nowy szpital oraz ośrodek szkolenia pracowników podstawowej opieki zdrowotnej. Towarzyszyła mu Amanda Broderick - rektorka placówki.

Uczniowie ucieszyli się z wizyty króla Karola, czekali godzinami, żeby spotkać się z monarchą oraz zadać mu krótkie pytania. Jak podaje serwis Mirror, jeden ze studentów zdecydował się poruszyć dość kontrowersyjny temat. Zapytał króla "Czy może sprowadzić z powrotem Harry'ego?".

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy monarcha wstępujący na tron

Król Karol III wyśmiał pytanie o księcia Harry'ego

Uczniowi chodziło zapewne o księcia Harry'ego, który wraz z Meghan Markle złożył rezygnację z pełnienia funkcji wyższych rangą członków rodziny królewskiej. Reakcja Karola III dość obrazowo puentuje jego stosunek do sytuacji.

"Kto?" - zapytał monarcha, a potem wybuchnął śmiechem. Trudno powiedzieć, czy naprawdę nie dosłyszał pytania, czy może ironizował.

Księżna Diana; Annie CardoneDodi Al-Fayed zdradzał ją księżną Dianą. Od początku miała złe przeczucia

Reakcji trudno się dziwić. Sytuacja w rodzinie królewskiej od miesięcy jest bardzo napięta. Po tym, jak książę Harry i Meghan Markle odłączyli się od bliskich, nie ustają w krytyce monarchii. Najświeższą jej dawkę możemy przeczytać w bestsellerowej autobiografii Harry'ego "Spare".

Od tygodni spekuluje się, czy w związku z postawą Harry'ego, książę i jego żona pojawią się w Wielkiej Brytanii na koronacji Karola, którą zaplanowano na 6 maja. Ewentualna absencja pary zapewne wywoła kolejny skandal.

Książę Harry i król Karol IIIHarry i Meghan pojawią się na koronacji? Jest decyzja i komentarz o "cyrku"

Więcej o: