Mecenasa Piotra Kaszewiaka znacie ze "Sprawy dla reportera". Jego partnerka również występuje w TVP

Piotr Kaszewiak od ponad dziesięciu lat udziela nieodpłatnej pomocy uczestnikom "Sprawy dla reportera". Popularny mecenas nie mówi za dużo o życiu prywatnym, ale dzieli się jego szczegółami w mediach społecznościowych.

Autorski program Elżbiety Jaworowicz, "Sprawa dla reportera" od lat gości na antenie TVP. Od pewnego czasu format, który ma charakter interwencyjny, jest obiektem krytyki za sprawą przedstawiania absurdalnych sytuacji. Dla wielu osób jedynym jasnym punktem "Sprawy dla reportera" pozostaje mecenas Piotr Kaszewiak, który zawsze służy radą i stara się wspierać osoby szukające pomocy. Zaskarbił sobie sympatię widzów za sprawą charyzmy i ciętego języka. Udział w programie, z którym Kaszewiak związany jest już od ponad dziesięciu lat, przyniósł mu ogromną rozpoznawalność. Mecenas jest aktywny w mediach społecznościowych, unika jednak życia na świeczniku. Z publikowanych na Instagramie postów można dowiedzieć się nieco więcej o jego życiu. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: To była pierwsza taka sytuacja w historii "Sprawy dla reportera". "Niech pan się Boga boi". W tle "szatańskie" zdolności

"Sprawa dla reportera". Piotr Kaszewiak nie chce być celebrytą. Kim jest znany mecenas? 

Piotr Kaszewiak uchodzi za jeden z filarów "Sprawy dla reportera". Nie unika konfrontacji z uczestnikami i zawsze jest doskonale przygotowany do omawianych spraw. Mecenas nie pojawia się na ściankach i imprezach branżowych. Rzadko też udziela wywiadów. Zdaje sobie sprawę z tego, że program go wypromował, jednak nie skupia się na celebryckim życiu. Ma konto na Instagramie, które obserwuje ponad 40 tys. internautów. Prowadzi również własną kancelarię adwokacką z siedzibą w Łodzi. Zajmuje się jednak sprawami na terenie całego kraju. 

 
Adwokat z zawodu. Człowiek z zamiłowania. Tak nazwał mnie kiedyś wdzięczny klient za uratowanie kilkudziesięciu lat pracy zawodowej. Od tego czasu pomagając klientom, mam je w pamięci. Nasza kancelaria prowadzi sprawy cywilne, karne i spory z ubezpieczycielami. Każdego dnia zasiadam na sali rozpraw w którymś z polskich sądów. Sprawy klientów traktuję osobiście i jeśli podejmuję się udzielenia pomocy, zależy mi na wygranej, nie mniej niż moim klientom. Biorę udział w skomplikowanych i relacjonowanych przez media procesach skupiających uwagę opinii publicznej, ale najczęściej prowadzę prozaiczne - typowe sprawy sądowe, które mogą dotyczyć każdego z nas. Klienci mogą zawsze liczyć na moją szczerość i życzliwą, umotywowaną - profesjonalną radę - można przeczytać na stronie kancelarii adwokackiej Piotra Kaszewiaka.
 

Piotr Kaszewiak jest również osobą, która odznacza się sporym poczuciem humoru. Pozytywnie zareagował na stand-up Daniela Midasa "Szopka dla reportera" i utrzymuje z nim kontakt, pojawiając się od czasu do czasu na jego wystąpieniach. 

ZOBACZ: Daniel Midas o "Sprawie dla reportera": To kwintesencja Polski. Sąsiad kłóci się z sąsiadem, a na koniec disco polo [PLOTEK EXCLUSIVE]

Żeby dowiedzieć się, czy dobrze znam mecenasa Kaszewiaka, trzeba przyjść na mój stand-up. Powiem tylko, że Piotr jest pozytywnym człowiekiem, ma poczucie humoru. Może mówię to tylko na podstawie jego wystąpień w telewizji, może jesteśmy przyjaciółmi - usłyszeć o tym można tylko na żywo. W programie najczęściej go przywołuję, ale mam kontakt nie tylko z nim. Duża część ekspertów jest ciekawa, co ja tam wypuszczę w kolejnym odcinku - mówił w rozmowie z Plotkiem Daniel Midas.
 

Jak można dowiedzieć się ze strony kancelarii Kaszewiaka, przez dwie kadencje pełnił funkcję rzecznika Izby Adwokackiej. Niewiele wiadomo na temat jego życia prywatnego. Mecenas związał się z Igą Paradą, która jest adwokatką. Parada w "Pytaniu na śniadanie" pełni funkcję ekspertki od zagadnień prawnych i występowała w materiałach dotyczących m.in. opalania topless, nielegalnego wykorzystywania zdjęć w sieci, radzenia sobie z długami w rodzinie czy prawami pacjentów.

 

Kaszewiak i Parada uwielbiają wspólne podróże i wyjazdy na koncerty. Ze zdjęć wynika, że obydwoje są fanami Bon Jovi. W 2021 roku zostali właścicielami psa rasy mops. 

 
Więcej o: