"Dzień dobry TVN". Anna Kalczyńska zaliczyła wpadkę. Grażyna Torbicka próbowała ją poprawić. Bezskutecznie

Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik gościli Grażynę Torbicką w "Dzień dobry TVN". Redaktorzy rozmawiali o 30-leciu Paszportów "Polityki". W pewnym momencie prowadząca się pomyliła. Torbicka od razu zareagowała.

15 stycznia 2023 roku w "Dzień dobry TVN" prowadzący program Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik rozmawiali z Grażyną Torbicką na temat 30. gali wręczenia Paszportów "Polityki". W pewnym momencie Anna Kalczyńska zaczęła wymieniać laureatów i wspomniała o Pawle Pawlikowskim. Jak słusznie zauważyła Grażyna Torbicka, reżyser nigdy nie otrzymał Paszportów "Polityki". Kalczyńska jednak upierała się przy swoim.

Polecamy: Maja Hyży odsłoniła brzuch. Kilka miesięcy temu urodziła. "Nie jest tak idealny, jak mogłoby się wydawać"

Zobacz wideo Anna Kalczyńska komentuje wywiad Dykiel i zachowanie Woźniak-Starak

Anna Kalczyńska się zagalopowała. Grażyna Torbicka próbowała ją uratować, ale się nie udało

Nie ma ludzi nieomylnych. Wiedzą o tym z pewnością dziennikarze "Dzień dobry TVN", którzy przygotowując się do rozmów, zawsze muszą zrobić porządny research. Niestety, czasami pamięć zawodzi, a niektóre wiadomości są niedokładnie sprawdzone. Dowiedziała się o tym ostatnio Anna Kalczyńska, która rozmawiała z wieloletnią prowadzącą Paszporty "Polityki" Grażyną Torbicką. Dziennikarka w pewnym momencie powiedziała, że Paweł Pawlikowski był laureatem kulturalnej nagrody. Na to specjalistka od filmów zareagowała:

Nie mam pewności, ale Paweł Pawlikowski chyba nie dostał Paszportu Polityki - podkreśliła.

Anna Kalczyńska nie dawała jednak za wygraną i przeczytała z kartki słowa:

Paweł Pawlikowski, Oscar 2015 za najlepszy film nieanglojęzyczny "Ida" - podsumowała.

Okazało się jednak, że prezenterka popełniła błąd. Paweł Pawlikowski oprócz tego, że nigdy nie otrzymał nagrody Paszportów "Polityki", dodatkowo nie był nawet do niej nominowany.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.