"Dzień dobry TVN". Anna Kalczyńska zaliczyła wpadkę. Grażyna Torbicka próbowała ją poprawić. Bezskutecznie

Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik gościli Grażynę Torbicką w "Dzień dobry TVN". Redaktorzy rozmawiali o 30-leciu Paszportów "Polityki". W pewnym momencie prowadząca się pomyliła. Torbicka od razu zareagowała.

15 stycznia 2023 roku w "Dzień dobry TVN" prowadzący program Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik rozmawiali z Grażyną Torbicką na temat 30. gali wręczenia Paszportów "Polityki". W pewnym momencie Anna Kalczyńska zaczęła wymieniać laureatów i wspomniała o Pawle Pawlikowskim. Jak słusznie zauważyła Grażyna Torbicka, reżyser nigdy nie otrzymał Paszportów "Polityki". Kalczyńska jednak upierała się przy swoim.

Polecamy: Maja Hyży odsłoniła brzuch. Kilka miesięcy temu urodziła. "Nie jest tak idealny, jak mogłoby się wydawać"

Zobacz wideo Anna Kalczyńska komentuje wywiad Dykiel i zachowanie Woźniak-Starak

Poznajcie rodzeństwo gwiazd Brat Macieja Zakościelnego jest zabójczo przystojny. Poznajcie rodzeństwo gwiazd

Anna Kalczyńska się zagalopowała. Grażyna Torbicka próbowała ją uratować, ale się nie udało

Nie ma ludzi nieomylnych. Wiedzą o tym z pewnością dziennikarze "Dzień dobry TVN", którzy przygotowując się do rozmów, zawsze muszą zrobić porządny research. Niestety, czasami pamięć zawodzi, a niektóre wiadomości są niedokładnie sprawdzone. Dowiedziała się o tym ostatnio Anna Kalczyńska, która rozmawiała z wieloletnią prowadzącą Paszporty "Polityki" Grażyną Torbicką. Dziennikarka w pewnym momencie powiedziała, że Paweł Pawlikowski był laureatem kulturalnej nagrody. Na to specjalistka od filmów zareagowała:

Nie mam pewności, ale Paweł Pawlikowski chyba nie dostał Paszportu Polityki - podkreśliła.

Anna Kalczyńska nie dawała jednak za wygraną i przeczytała z kartki słowa:

Paweł Pawlikowski, Oscar 2015 za najlepszy film nieanglojęzyczny "Ida" - podsumowała.

Okazało się jednak, że prezenterka popełniła błąd. Paweł Pawlikowski oprócz tego, że nigdy nie otrzymał nagrody Paszportów "Polityki", dodatkowo nie był nawet do niej nominowany.

Więcej o: