Pele w szpitalu. Córka komentuje stan zdrowia legendy futbolu. Ma ogromny żal

Pele trafił do szpitala - kilka dni temu ta informacja zmroziła fanów legendy futbolu. Córka piłkarza odniosła się do informacji pojawiających się w sieci i wyjawiła, w jakim jest stanie. Padło kilka gorzkich słów.

82-letni piłkarz Pele choruje na raka jelita grubego. Na początku grudnia świat obiegła informacja, że mężczyzna w bardzo złym stanie trafił do szpitala i znajduje się na oddziale paliatywnym. W doniesieniach prasowych napisano, że przestał reagować na chemioterapię. Rodzina legendy futbolu szybko to sprostowała.

Zobacz wideo Oni mogą zastąpić Messiego i Ronaldo! Ta zmiana dzieje się na naszych oczach

Anna LewandowskaIle zarabia Anna Lewandowska? Czego nie dotknie, zamienia w złoto

Pele trafił do szpitala. Córka ma żal do mediów

Kiedy Pele trafił do szpitala, fani futbolu na całym świecie wstrzymali oddech. Piłkarz ciężko choruje i każde pogorszenie się jego stanu zdrowia jest bardzo niepokojące. W rozmowie z TV Globo Kely Nascimento córka piłkarza poinformowała, że przyczyną hospitalizacji jest infekcja płuc. Podkreśliła, że Pele wróci do domu, gdy tylko poczuje się lepiej.

Jest chory, znajduje się w podeszłym wieku, ale w tej chwili przebywa w szpitalu z powodu infekcji płuc. Gdy tylko poczuje się lepiej, wróci do domu - powiedziała córka piłkarza.

Córka Pele gorzko skomentowała doniesienia pojawiające się w mediach. Miała żal do prasy, że jego stan zdrowia opisywano jako tragiczny.

To bardzo niesprawiedliwe, że ludzie mówią, iż jest u schyłku życia, pod opieką paliatywną. To nieprawda. Uwierzcie nam (...). Nie ma zagrożenia życia, trwa leczenie - dodała.

Wnuk legendy futbolu Arthur podkreślił, że to jeszcze nie czas na jego dziadka i z pewnością mężczyzna obejrzy jeszcze niejeden sukces Brazylijczyków na boisku.

 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Pele opublikował na Instagramie oświadczenie i uspokoił fanów. Podziękował za wsparcie, które płynie do niego z całego świata. Podkreślił, że ma dużo siły i tak łatwo nie podda się chorobie. 

Przyjaciele, chcę was wszystkich uspokoić. Jestem silny i pełen nadziei, kontynuuję leczenie. Chciałbym podziękować całej ekipie lekarzy i pielęgniarek za opiekę, którą otrzymałem. Mam ogromną wiarę w Boga i każda serdeczna wiadomość, którą dostaję, dodaje mi sił. I oczywiście oglądam też mundial. Dziękuje wam bardzo za wszystko - napisał czwartego grudnia.

Pele jest jedynym trzykrotnym mistrzem świata. Z reprezentacją Brazylii triumfował na mundialach w 1958, 1962 i 1970 roku. Drugiego grudnia w trakcie trwania mundialu fani futbolu oddali mu hołd na trybunach. W trakcie meczu Brazylii z Kamerunem rozłożyli na trybunach ogromną flagę z podobizną Pele i życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Robert Lewandowski z mamą IwonąMama Roberta Lewandowskiego jest szczęśliwie zakochana. Kim jest jej partner?

 

Zobacz też: Marina Łuczenko podbiła serca widzów jako 12-latka. Tak wyglądała w dzieciństwie. Porównywali ją do hollywoodzkiej aktorki

Więcej o: