Tomasz Kammel z bandażami na szyi pokazał niepokojące zdjęcie z zabiegu. "Lek podawany do krtani"

Tomasz Kammel na Instagramie poinformował swoich obserwatorów, że przechodzi właśnie zabieg. Prezenter postanowił zadbać o swoje narzędzie pracy - o krtań.

Tomasz Kammel jako prezenter telewizyjny musi nie tylko prezentować się nienagannie, ale również dysponować głosem w odpowiednim stanie. Jak każda osoba, pracująca w ten sposób, również i on wie, że o struny głosowe i krtań trzeba odpowiednio dbać, żeby mogły dobrze służyć. Dlatego po konsultacji z foniatrą Kammel przeszedł zabieg jonoforezy i specjalne inhalacje. Relację zaprezentował na Instagramie.

Tomasz KammelTomasz Kammel pokazał zdjęcie z łóżka. Obok leży tajemnicza kobieta

Zobacz wideo Marzena Rogalska o "PnŚ". Kammel się do niej nie odzywa

Tomasz Kammel podłączony do inhalatora dba o krtań

Choć nagrania mogłyby niepokoić, Tomasz Kammel od razu rozwiał wątpliwości i opisał, jakie zabiegi są na nim wykonywane, i co mają na celu. Żeby uniknąć przekleństw każdego prezentera telewizyjnego - chrypy, albo (o zgrozo!) kaszlu czy wręcz utraty głosu - można zastosować specjalne zabiegi, jak w SPA, tylko odżywiające gardło, a nie poprawiające wygląd skóry.

Oto moja sytuacja zupełnie nowa. Leczę głos. Jest to elektrojonoforeza, która polega na tym, że lek podaje się do krtani przez skórę, a później chrypy i inne dolegliwości przechodzą.
Tuning głosu przed półfinałem "The Voice". Mikrocząstki witaminy e - inhalacja - relacjonował wyraźnie zadowolony z zabiegów Kammel.

Tomasz KammelTomasz Kammel Fot. Tomasz Kammel / Instagram

'Pytanie na śniadanie'Tomasz Kammel upadł tuż przed kamerami. Reakcja Izabelli Krzan? Bezcenna

I nie ma się co dziwić - zabiegi, które przeszedł, są nieinwazyjne, a wielu pacjentów twierdzi wręcz, że są dość przyjemne. I co najważniejsze, dość szybko można poczuć ich efekt na własnej krtani. Chrypki przechodzą, podobnie jak bóle. Równie skuteczne są też inhalacje, którym poddał się Kammel.

Jeśli podobnie jak prezenter pracujecie głosem, rozważcie wizytę u foniatry. On doradzi wam, jakie zabiegi będą dla was najlepsze.

Więcej o: