Magdalena Stępień wspomina zmarłego syna we Wszystkich Świętych. Słowa ściskają za serce

Tegoroczna uroczystość Wszystkich Świętych to dla Magdaleny Stępień wyjątkowo trudny dzień. Zaledwie trzy miesiące temu po ciężkiej chorobie odszedł syn modelki, roczny Oliwier.

Kilka miesięcy po narodzinach, u syna Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka zdiagnozowano rzadki nowotwór wątroby. Uczestniczka "Top Model" podjęła bardzo trudną walkę o życie Oliwiera i wyjechała z nim na leczenie do kliniki w Izraelu. Mimo ogromnych starań chłopiec zmarł w lipcu tego roku, zaledwie kilka dni po pierwszych urodzinach. Pod koniec października Magdalena Stępień pokazała na Instagramie, jak wygląda grób jej syna, a w dniu Wszystkich Świętych wspomniała, że Oliwier był uśmiechnięty do samego końca.

Zobacz wideo Rzeźniczak odpowiada na zarzuty Stępień

Olivia Newton-John/ Dawid OzdobaKto zmarł w tym roku? Polscy i zagraniczni aktorzy, dziennikarze i muzycy

Magdalena Stępień opłakuje syna w sieci

Magdalena Stępień na bieżąco dzieliła się w mediach społecznościowych informacjami o chorobie Oliwiera, poinformowała też fanów o tragicznej śmierci chłopca. Tuż przed Wszystkimi Świętymi udzieliła też wywiadu serwisowi ohme.pl, w którym opowiedziała, jak radzi sobie z żałobą. W rozmowie z portalem przyznała, że 1 listopada będzie dla niej w tym roku wyjątkowo bolesny i nie wyobraża sobie wizyty na cmentarzu.

Pójdę i tam będzie mój syn, a przecież rok temu był jeszcze ze mną. Wiem, że moja rodzina wesprze mnie mocno i wszystko jakoś razem przetrwamy. Czuję, że w ogóle najbliższe miesiące nie będą dla mnie łatwe. Cały okres świąteczno-noworoczny to trudny czas dla takiej matki, jak ja - wyznała.

Tego dnia mama Oliwiera zdecydowała się upamiętnić chłopca na InstaStories, zamieszczając nowe zdjęcia syna. Słowa, które opublikowała, są niezwykle poruszające. Stępień wyznała, że cały czas miała nadzieję, iż Oliwierowi uda się wyzdrowieć.

Do końca wierzyłam, próbowałam, jak mogłam, cię uratować. Przerosło to mnie i moją rodzinę, nie udało się. To wszystko jest trudne do zaakceptowania. Tak trudno się pogodzić. Do zobaczenia, synku - napisała.

Magdalena Stępień wspomina synaMagdalena Stępień wspomina syna instagram.com/@magdalena___stepien

Tak zaczynali karierę. Rubik na pierwszą sesję przyszła z mamą, a losy Damięckiego mogły potoczyć się zupełnie inaczejRubik na pierwszą sesję przyszła z mamą, a losy Damięcki "walczył" o rolę

Magdalena Stępień zamieściła też filmik z 8 lipca tego roku, nagrany kilkanaście dni przed śmiercią Oliwiera. Mimo postępującej choroby chłopiec nie przestawał się uśmiechać.

Nawet trzy tygodnie przed odejściem potrafiłeś się uśmiechać. Jesteś wzorem dla wielu, jak można być ciężko chorym, a nadal mieć uśmiech na twarzy. Pomimo wielu przeciwności daliśmy radę, walczyliśmy razem do końca - dodała mama Oliwiera.

Magdalena Stępień wspomina synaMagdalena Stępień wspomina syna instagram.com/@magdalena___stepien

W wywiadzie udzielonym ohme.pl Magdalena Stępień podkreśliła, jak ważne jest, aby ludzie doceniali to, co mają i nie brali tego za pewnik. Jak wyznała, oddałaby wszystko, aby spędzić jeszcze jedną nieprzespaną noc ze swoim dzieckiem.

Więcej o: