Magda Mołek wspiera Annę Wendzikowską? "Myślę, że za długo byłam posłuszna"

Magda Mołek opublikowała na Instagramie mocny post dotyczący posłuszeństwa wobec autorytetów. Trudno nie doszukać się w nim odniesień do przeżyć Anny Wendzikowskiej, której wyznania wstrząsnęły rodzimym show-biznesem.

Magda Mołek przez wiele lat współtworzyła "Dzień dobry TVN" i była jedną z najbardziej kojarzonych twarzy porannego programu. Odejście ze stacji argumentowała nadmiarem obowiązków. Przyznała w rozmowie z Plejadą, że od lat nie miała wolnych weekendów. Teraz dziennikarka pracuje na własny rachunek, m.in. prowadząc kanał w serwisie YouTube. Do autorskiego programu zaprasza gwiazdy i celebrytów, z którymi rozmawia przed kamerą.

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o krytyce na Instagramie.

Magda Mołek o posłuszeństwie

Jednym z ostatnich rozmówców Mołek był Mikołaj Marcela, znany autor książek i nauczyciel akademicki. Youtube’owy wywiad dotyczył jednej z publikacji Marceli "Patoposłuszeństwo". Była gwiazda TVN, reklamując rozmowę na instagramowym profilu, napisała kilka dających do myślenia linijek. Nie pisała wprost o  doświadczeniach z mobbingiem, ani o Annie Wendzikowskiej, ale temat wpisu czytelnie nawiązuje do wątków, od których kipi teraz sieć:

Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni posłuszeństwa. Zaczyna się od domu, potem wymagają od nas tego w szkole, wreszcie jesteśmy tacy (posłuszni) w pracy. Niewiele/u ma siłę wyrwać się z systemu, bo życie w posłuszeństwie uczy bezradności. O tym właśnie jest fenomenalna książka @mikolaj.marcela "Patoposłuszeństwo". Tytuł jest gruby, wiem, ale wcale nie jest przesadą, gdy już znasz treść tej pracy - zareklamowała pozycję.

Zdjęcia Magdy Mołek znajdziecie w galerii w górnej części artykułu

 

Odniosła się też do osobistych przeżyć, przyznając, że w przeszłości miała problem z "patologicznym" posłuszeństwem i wsparła tych, którzy walczą o sprawiedliwość:

Myślę, że za długo byłam posłuszna. Żałuję, że miałam odwagę postawić się systemowi i tworzącym go ludziom raptem kilka razy. Ale zawsze wtedy czułam, że żyję! Bunt jest dobry, nieposłuszni zmieniają świat, rozwalając skostniały system. Kibicuję wam, niepokornym, nieukładającym się z systemem, i zapraszam na rozmowę z Mikołajem Marcelą u mnie na kanale.

Ma rację?

Zdjęcia Magdy Mołek znajdziecie w galerii w górnej części artykułu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.