"Kiełbasiane" palce Karola III jeszcze większe? Ekspert się niepokoi

Nowe obowiązki Karola III mogą mieć duży wpływ na jego zdrowie. Eksperci niepokoją się, że jego "kiełbasiane" palce mogą być jeszcze większe. Na ten temat wypowiedział się doktor Gareth Nye. Wymienił kilka możliwych przyczyn stanu zdrowia króla.

Od kiedy Karol III został królem opinia publiczna zaczęła zwracać jeszcze większą uwagę na jego spuchnięte palce. Eksperci twierdzą, że jego nowe obowiązki monarchy mogą spowodować, że "kiełbasiane" palce syna Elżbiety II będą jeszcze większe. Brytyjski tabloid Daily Star rozmawiał na ten temat z ekspertem, doktorem Garethem Nye. 

Zobacz wideo Król Karol III i jego rodzeństwo wzięli udział w "czuwaniu dzieci" przy trumnie Elżbiety II - najpierw w Edynburgu, potem w Londynie

księżna Kate, książę William, księżna Camilla, książę KarolKról Karol III poluzował dworskie zasady? Oficjalne zdjęcie skrywa dwa szczegóły

Ekspert wypowiedział się na temat "kiełbasianych" palców Karola III. Jest kilka możliwych przyczyn

Doktor Nye stwierdził, że wiele czynników może być przyczyną opuchniętych palców króla, ale najbardziej prawdopodobne są w tym przypadku obrzęki bądź też zapalenie stawów. 

Obrzęk to stan, w którym organizm zaczyna zatrzymywać płyny w kończynach, zwykle nogach i kostkach, ale także w palcach, co powoduje ich puchnięcie. Obrzęk jest powszechnym schorzeniem i dotyczy głównie osób w wieku powyżej 65 lat, ponieważ zdolność kontroli płynów jest ograniczona. Aby sprawdzić, czy to jest przyczyną, wystarczyłoby nacisnąć opuchnięty obszar przez około 15 sekund - powiedział doktor Gareth Nye w rozmowie z Daily Star.

król Karol IIIkról Karol III Fot. NEIL HANNA/East News

Zajrzyj do galerii na górze strony. Tam znajdziesz więcej zdjęć. 

Lekarz nie wyklucza jednak także innej przyczyny spuchniętych palców Karola III. Bardzo możliwe, że król cierpi na zapalenie stawów. 

Zapalenie stawów – kolejna częsta choroba w wieku powyżej 60 lat. Często dotyka trzech głównych obszarów dłoni – stawu kciuka lub jednego z stawów palców. Palce zwykle stają się sztywne, bolesne i opuchnięte, i chociaż leki mogą pomóc w bólu, obrzęk może pozostać. Niezbyt częste przyczyny mogą obejmować dietę wysokosolną prowadzącą do zatrzymania płynów. Niektóre leki rzadko mogą prowadzić do obrzęku jako efektu ubocznego, jak leki na ciśnienie krwi lub leki steroidowe - dodał doktor Gareth Nye.

Wypełniając królewskie obowiązki, Karol III z pewnością będzie sporo podróżował. To może jeszcze bardziej wpłynąć na stan jego dłoni. Ciepły klimat, który panuje w wielu krajach Wspólnoty Narodów może dodatkowo przyczyniać się do puchnięcia palców rąk i nóg. Dodajmy, że 73-letni Karol III w chwili objęcia tronu jest najstarszym brytyjskim monarchą w historii. 

Królowa małżonka Camilla, król Karol III, książę William, księżna KateTak wygląda pierwszy portret rodziny królewskiej po śmierci Elżbiety II

Więcej o: