Księżna Kate z wizytą w banku żywności. Skomentowała sytuację ekonomiczną w kraju

Po raz pierwszy od czasu objęcia nowych tytułów książę William i jego żona odwiedzili Walię. Podczas spotkania z wolontariuszami księżna Kate poruszyła bardzo ważny temat.

Po śmierci królowej Elżbiety II członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej powoli wracają do swoich obowiązków. Pod koniec września księżna Kate i książę William spotkali się z mieszkańcami Holyhead w Anglesey w Północnej Wali, a następnie para uda się do kościoła św. Tomasza w Swansea. Tam małżeństwo miało możliwość rozmowy z wolontariuszami, którzy pracują w kościelnym banku żywności. Podczas tej wizyty żona następcy tronu skomentowała znaczenie usług społecznych wobec rosnących kosztów życia w Wielkiej Brytanii. 

księżna DianaDiana łamała królewski protokół. W tych sytuacjach nic dla niej nie znaczył

Zobacz wideo Książę William i księżna Kate w pierwszym wystąpieniu po pogrzebie królowej Elżbiety II. Oboje nadal w czerni

Księżna Kate o bankach żywności: Miejsca takie jak to są tak potrzebne

Brytyjskie media już dwa lata temu informowały, że wskutek pandemii w kraju wzrosła grupa osób, które muszą pobierać zasiłki i korzystają z banków żywności. Niestety, w kolejnych latach sytuacja wcale się nie poprawiła. W wielu miastach funkcjonują placówki, których zadaniem jest pomoc potrzebującym. 

Jedną z nich 27 września odwiedziła książęca para. Jak podaje Daily Mail, podczas wizyty w Swansea księżna Kate podkreśliła, jak ważne jest funkcjonowanie banków żywności wobec obecnej sytuacji w Wielkiej Brytanii. 

Banki żywności są ratunkiem dla wielu osób, szczególnie po pandemii i wobec rosnących kosztów życia. Potrzebujemy miejsc takich jak to, aby łączyć ludzi. Miejsca, w których ludzie mogą przyjść i się zaangażować. To jest to, czego potrzebujemy. Tu się dzieje niesamowita praca. Kontynuujcie tę ciężką pracę - miała powiedzieć księżna Kate w rozmowie z wolontariuszami.

Zainteresowanie mediów wzbudziły nie tylko słowa księżnej, ale również jej stylizacja. Tego dnia miała na sobie płaszcz w przyciągającym wzrok kolorze. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie w naszej galerii.

Księżna KateKate w czerwonym płaszczu. Nagle podszedł do niej czterolatek

Więcej o: