Sebastian Karpiel-Bułecka cierpiał. "Wydawało mi się, że zaraz umrę"

Sebastian Karpiel-Bułecka opowiedział o problemach zdrowotnych, z którymi długo się zmagał. Osobiste doświadczenia skłoniły go do zaangażowania się w wyjątkowe przedsięwzięcie.

Sebastian Karpiel-Bułecka bardzo rzadko dzieli się szczegółami z życia prywatnego. Także w mediach społecznościowych zdecydowanie bardziej otwarta jest jego żona Paulina Krupińska. Kilka lat temu lider zespołu Zakopower zrobił jednak wyjątek i otworzył się w temacie zdrowia psychicznego. Teraz wziął udział w kampanii "Zobacz człowieka" organizowanej przez Ministerstwo Zdrowia. 

Zobacz wideo Sebastian Karpiel-Bułecka o zakupach w sieci

Sebastian Karpiel-Bułecka o wsparciu osób w kryzysie psychicznym

Krótki spot, w którym zagrał muzyk, przedstawia go siedzącego w studiu nagrań w towarzystwie drugiego mężczyzny, który zagadnął go o jego problemy:

Nie miałem pojęcia, że taki gość, jak ty… Że to tak, wiesz, na serio. Sądziłem, że wydziwiasz, gwiazdorzysz. Ale, że to, wiesz, coś poważnego… Nie sądziłem.
Nie osądzaj. Wspieraj osoby z kryzysie psychicznym. Zobacz człowieka - odpowiada Karpiel-Bułecka.

Zdjęcia Sebastiana Karpiela-Bułecki znajdziecie w galerii w górnej części artykułu.

 

Swego czasu 46-latek przyznał, że w przeszłości zmagał się z problemami natury psychicznej i doświadczał somatyzacji, czyli wyrażania zaburzeń układu nerwowego w formie dolegliwości fizycznych:

Przez rok nie mogłem nabrać do końca powietrza do płuc. Żyłem w napięciu. Czasem wydawało mi się, że zaraz umrę. Robię sobie spokojnie zakupy w supermarkecie, a serce nagle wali 200 uderzeń na minutę, krew pulsuje - opowiedział "Twojemu Stylowi".

W kampanii wzięła udział też młoda aktorka, Julia Wróblewska, która w licznych wywiadach otwarcie opowiadała o zmaganiach z depresją i zaburzeniem osobowości typu borderline. 23-latka zdecydowała się na półroczne leczenie w ośrodku terapeutycznym w Krakowie, które zakończyła pomyślnie. 

Zdjęcia Sebastiana Karpiela-Bułecki znajdziecie w galerii w górnej części artykułu.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego. TUTAJ znajdziesz również przydatne numery telefonów, pod którymi dyżurują specjaliści, gotowi pomóc w kryzysowej sytuacji.

Więcej o: