Kinga Rusin opuściła tegoroczny bal Fundacji TVN. Zabrała głos w tej sprawie i uderzyła w PiS

Kinga Rusin zrezygnowała z pracy w telewizji na rzecz prowadzenia biznesu. Dziennikarka nadal wspiera fundację TVN. Nie pojawiła się jednak na tegorocznym balu. Na Instagramie zdradziła, dlaczego.

Kinga Rusin przez wiele lat związana była ze stacją TVN. W 2020 roku dziennikarka postanowiła zrezygnować z roli gospodyni "Dzień dobry TVN" i poświęcić się prowadzeniu własnej firmy kosmetycznej. Gwiazda sporadycznie pojawia się jednak na show-biznesowych imprezach. Zdziwić mógł więc jej brak na balu Fundacji TVN. Prezenterka była w tym czasie w Grecji, nie zapomniała jednak o wsparciu szlachetnej inicjatywy.

Zobacz wideo Kinga Rusin o tajnikach swojej sylwetki: "Jedyne ćwiczenia jakie robię, to rehabilitacyjne"

Kinga Rusin opuściła tegoroczny bal Fundacji TVN. Zabrała głos w tej sprawie

Kinga Rusin nie pojawiła się w tym roku na balu Fundacji TVN. Na Instagramie dziennikarka zdradziła przyczynę nieobecności. Nawiązała też do obecnego rządu, któremu nie szczędziła słów krytyki.

W tym roku nie będzie nas na charytatywnym balu TVN, ale trzymamy kciuki za licytację i dokładamy swoje cegiełki. Fundacja TVN zbiera cały czas środki m.in. na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka - rozpoczęła obszerny wpis.

Prezenterka podała także powód, dla którego tak ważne jest wspieranie takich inicjatyw.

Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy rząd PiS mimo obietnic, nie robi nic, żeby zmienić dramatyczną sytuację psychiatrii dziecięcej w Polsce. Zamykane są kolejne całodobowe dziecięce oddziały psychiatryczne (ostatnio w Konstancinie). Z powodu tragicznych warunków pracy, braku pieniędzy i personelu, padają nawet te najbardziej znane placówki. Zdrowie psychiczne polskich dzieci jest dla rządzących mniej warte niż propaganda w tvpis na którą, w odróżnieniu od dziecięcej psychiatrii, przeznacza się z budżetu Państwa miliardy! - napisała zbulwersowana.

Była gospodyni "Dzień dobry TVN" dodała, że mimo nieobecności na balu nie zrezygnowała z datku na rzecz Fundacji.

Dlatego, razem z naszą marką przekazujemy z Markiem pieniądze na konto Fundacji TVN i zachęcamy do wpłat wszystkich, którym leży na sercu ten dramatyczny problem - zakończyła.
 

Gwiazda dodała także, że w tym czasie razem z Markiem Kujawą świętowali 12. rocznicę związku Para wybrała się na Mykonos.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.